1 Липня 2015 32  0 

ЮРИДИЧНИМ ОСОБАМ ПРОДОВЖЕНО ТЕРМІН ПОДАЧІ ВІДОМОСТЕЙ ПРО КІНЦЕВОГО БЕНЕФІЦІАРНОГО ВЛАСНИКА (КОНТРОЛЕРА) ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ


21 травня 2015 був ухвалений Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи» (надалі – «Закон»).

Закон набрав чинності з моменту його публікації, тобто з 26 травня 2015 (опублікований в  газеті Голос України  від 26.05.2015 № 91).

Вищевказаний Закон покликаний врегулювати критичну ситуацію, що склалася у зв’язку з настанням крайнього строку подання інформації про кінцевих бенефіціарних власників юридичними особами.

З моменту набрання Законом чинності:

  1. Строк подання інформації про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) юридичних осіб продовжується ще на 4 місяці. Таким чином, кінцевий строк подання – 25 вересня 2015 року.
  2. У випадку відсутності в юридичної особи кінцевого бенефіціарного власника (контролера), подаються відомості про його відсутність.
  3. Від подання вищезазначеної інформації звільнені:

– юридичні особи, засновниками (учасниками) яких є виключно фізичні особи, якщо кінцеві бенефіціарні власники (контролери) таких юридичних осіб збігаються з їх заснониками (учасниками). У такому разі засновники (учасники) – фізичні особи є бенефіціарними власниками (контролерами) такої юридичної особи.

– релігійні організації, державні і комунальні підприємства, політичні партії, творчі спілки та їх територіальні осередки, адвокатські об’єднання, торгово-промислові палати, державні органи, органи місцевого самоврядування та їхні асоціації.

– юридичні особи, які подали державному реєстратору відомості про свого кінцевого вигодоодержувача (вигодоодержувачів), у тому числі кінцевого вигодоодержувача (вигодоодержувачів) їх засновника, якщо засновник – юридична особа.

Звертаємо увагу, що до внесення відповідних змін до реєстраційних карток форм 1, 2, 4, 16, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 14 жовтня 2011 року № 3178/5, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 19 жовтня 2011 року за № 1207/19945, відомості про відсутність кінцевого бенефіціарного власника (контролера), у тому числі кінцевого бенефіціарного власника (контролера) її учасника (засновника), якщо учасник (засновник) – юридична особа, необхідно вказувати у графі «Прізвище, ім’я, по батькові (за наявності)» блоку «Відомості про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів)» відповідної форми.                                                                                 На сьогоднішній день відповідну реєстраційну картку можна подати державному реєстратору особисто або надіслати її поштовим відправленням.

Якщо документи надсилаються державному реєстратору поштовим відправленням, справжність підпису заявника на реєстраційній картці повинна бути нотаріально засвідчена.

З Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців»  можливо ознайомитись на сайті Верховної Ради України та Державної реєстраційної служби.

Зразки реєстраційних карток розміщені на сайті Державної реєстраційної служби: http://www.drsu.gov.ua/, а також на сайті Пологівського районного управління юстиції Запорізької області: http://pg.justzp.gov.ua/