26 Червня 2015 38  0 

Рішення Вербівської сільської ради про встановлення податку на майно в частині транспортного податку


ВЕРБІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА 

        ПОЛОГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

                                                               шостого скликання

                                                              дев’ятнадцята сесія

 

 

                                                                   Р І Ш Е Н Н Я 

 

25  червня  2015 року                               село Вербове                                                     № 56

 

 

Про встановлення  податку

на   майно    в         частині транспортного     податку

  

 

Відповідно  до  з  ч.1 п.  24 ст. 26  Закону України “Про місцеве  самоврядування в Україні”, Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”, ст.10, ст.12, ст. 265, ст. 267 розділу XII Закону України Податкового кодексу України  з метою поповнення доходної частини бюджету,  Вербівська  сільська  рада Пологівського  району  Запорізької  області

 

В И Р І Ш И Л А:

 

 1. Встановити з 01.01.2016 року на території Вербівської сільської ради Пологівського району Запорізької  області  податок  на  майно  в частині  транспортного  податку.

 

 1.   Затвердити Положення про податок на майно в частині транспортного податку        (додається).

  3.  Дане рішення набирає чинності з 01.01.2016 року.

 

 1.     Рішення сільської ради № 19 від 28.01.2015 «Про встановлення  податку на   майно   в  частині транспортного     податку    на 2015 рік»  втрачає чинність  01.01.2016 року.

 

 1.    Секретареві   сільської  ради    оприлюднити  дане    рішення   в    засобах масової інформації.

 

 1. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну фінансово-бюджетну комісію

 

 

 

Сільський  голова                                                                                         Л.М.Кравченко

 

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішення  сільської ради

25.06.2015 № 56

 

Положення
про податок на майно в частині транспортного податку

 

 1. Загальне положення

Транспортний податок – це місцевий податок, кошти від якого зараховуються до

місцевого бюджету.

 

 1. Платники податку

Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі.

 

 1. Об’єкт оподаткування

Об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мають об’єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см.

 

 1. База оподаткування

Базою оподаткування є легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до пункту 3.

 

 1. Ставка податку

Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до пункту 3.

 

 1. Податковий період

Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

 1. Порядок обчислення та сплати податку

7.1. Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку.
7.2. Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року).

Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам – нерезидентам здійснюють контролюючі органи за місцем реєстрації об’єктів оподаткування, що перебувають у власності таких нерезидентів.
7.3. Управління Державтоінспекції ГУМВС України Пологівського району в Запорізькій  області зобов’язане до 1 квітня 2016 року подати контролюючим органам за місцем реєстрації об’єкта оподаткування відомості, необхідні для розрахунку податку.

 

 

2

З 1 квітня 2016 року Управління Державтоінспекції ГУМВС України Пологівського району в Запорізькій  області зобов’язане щомісячно, у 10-денний строк після закінчення календарного місяця подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку податку, за місцем реєстрації об’єкта оподаткування станом на перше число відповідного місяця.

Форма подачі інформації встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної податкової політики.

7.4. Платники податку-юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію за встановленою формою, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, декларація юридичною особою – платником подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

7.5. У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а новим власником – починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей об’єкт.

Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

7.6. За об’єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.

 

 1. Порядок сплати податку

Податок сплачується за місцем реєстрації об’єктів оподаткування і зараховується до     місцевого бюджету.

 

 1. Строки сплати податку

Транспортний податок сплачується:

а) фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;
б) юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються у річній податковій декларації.

 1. Контроль за своєчасністю , правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати транспортного податку до місцевого бюджету покладений на територіальні органи Державної фіскальної служби у Пологівському районі.