26 Червня 2015 66  0 

Рішення Вербівської сільської ради про встановлення акцизного податку з реалізації суб єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів


ВЕРБІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА 

        ПОЛОГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

                                                               шостого скликання

                                                              дев’ятнадцята сесія

 

 

                                                                   Р І Ш Е Н Н Я 

 

25  червня  2015 року                               село Вербове                                                     № 54

 

 

Про встановлення    акцизного

податку з реалізації суб’єктами

господарювання      роздрібної

торгівлі    підакцизних  товарів

 

 

 

Відповідно  до  ч.1 п.  24 ст. 26  Закону України “Про місцеве  самоврядування в Україні”,  ст.10, ст.12, Податкового кодексу України, Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”, з метою поповнення доходної частини бюджету,  Вербівська  сільська  рада Пологівського  району  Запорізької  області

 

В И Р І Ш И Л А :

 1. Встановити з 01.01.2016 року на території Вербівської сільської ради для підакцизних товарів, реалізованих відповідно до підпункту 213.1.9 пункту 213.1 статті 213 Податкового Кодексу України, ставку акцизного податку розмірі 5  відсотків  від  вартості (з податком на додану вартість).

 

 1. Затвердити Положення про акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (додається).
 2. Дане рішення набирає чинності з 01.01.2016 року.

 

 1. Рішення сільської ради № 18 від 28.01.2015 “Про встановлення акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання      роздрібної  торгівлі    підакцизних  товарів втрачає чинність  01.01.2016 року.

 

 1. Секретареві сільської  ради    оприлюднити  дане    рішення   в    засобах масової інформації.

 

 1. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну фінансово – бюджетну комісію.

 

Сільський  голова                                                                                     Л.М.Кравченко

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішення  сільської ради

25.06.2015 № 54

 

Положення про акцизний податок

з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів

 

 1. Загальне положення

Реалізація суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – це продаж пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, товарів, зазначених у підпункті 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 Податкового Кодексу України, безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб’єктах господарювання громадського харчування.

                                                          2. Платники податку

Платниками податку є особи – суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів.

 1. Об’єкти оподаткування

Об’єктами оподаткування є операції з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

 1. База оподаткування

Базою оподаткування є вартість (з податком на додану вартість) підакцизних товарів.

 

5.Ставка податку

Ставка встановлюється у розмірі 5 відсотків від вартості (з податком на додану вартість) підакцизних товарів, реалізованих суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

 1. Порядок і строки сплати збору

До підакцизних товарів належать:

 • спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво;
 • тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну;
 • нафтопродукти, скраплений газ, речовини, що використовуються як компоненти моторних

палив, паливо моторне альтернативне.

Особи – суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів, підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням пункту продажу товарів не пізніше граничного терміну подання декларації акцизного податку за місяць, в якому здійснюється господарська діяльність.

Датою виникнення податкових зобов’язань щодо реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів є дата здійснення розрахункової операції відповідно до Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, а у разі реалізації товарів фізичними особами – підприємцями, які сплачують єдиний податок, – є дата надходження оплати за проданий товар.

2

Суми податку перераховуються до місцевого бюджету  суб’єктом господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого

Податковим Кодексом України для подання податкової декларації за місячний податковий період.

Особа – суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, сплачує податок за місцем здійснення реалізації таких товарів.

 

 1. Відповідальність та контроль

Контроль за своєчасністю подання податкової декларації акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів до контролюючого органу, правильністю його обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджету здійснює контролюючий орган Державної фіскальної служби у Пологівському районі.

Платники несуть відповідальність за порушення податкового законодавства згідно з вимогами Податкового кодексу України.