27 Січня 2017 39  0 

Рішення Інженерненської сільської ради


УКРАЇНА
ІНЖЕНЕРНЕНСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
ПОЛОГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
СЬОМЕ СКЛИКАННЯ
ДВАНАДЦЯТА ПОЗАЧЕРГОВА СЕСІЯ
РІШЕННЯ


від 27 січня 2017 року            село Інженерне                № 1

Про місцеві податки

Згідно ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Податкового кодексу України зі змінами, внесеними Законами України, пунктом 4 розділу ІІ Прикінцеві та перехідні положення Закону України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році” від 20.12.2016 №1791-VІІІ з метою уточнення порядку обчислення і сплати місцевих податків, Інженерненська сільська рада Пологівського району Запорізької області
ВИРІШИЛА:
1.Встановити на території Інженерненської сільської ради з 01 січня 2017 року податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
1.1.Платники податку визначаються відповідно до пункту 266.1 статті 266 Податкового кодексу України.
1.2.Об’єкт оподаткування визначається відповідно до пункту 266.2 статті 266 Податкового кодексу України.
1.3.База оподаткування визначається відповідно до пункту 266.3 статті 266 Податкового кодексу України.
1.4.Ставки податку:
1.4.1.Ставки податку для об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних осіб встановлюються:
а)для квартири/квартир незалежно від їх кількості, площа яких перевищує 60 кв. метрів у розмірі 0,1 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування.
б)для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості, площа яких перевищує 120 кв. метрів у розмірі 0,1 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування.
в)для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), – площа яких перевищує 180 кв. метрів у розмірі 0,1 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування.
1.4.2.Ставки податку для об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності юридичних осіб встановлюються:
а)для квартири/квартир незалежно від їх кількості у розмірі 1 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування.
б)для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості у розмірі 1 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування.;
в)для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток) у розмірі 1 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування.
1.4.3.Ставка податку для об’єктів нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних осіб, крім об’єктів нежитлової нерухомості визначених у пунктах 1.4.5 та 1.4.6, становить 0,1 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року за 1 кв. метр бази оподаткування.
1.4.4.Ставка податку для об’єктів нежитлової нерухомості, що перебувають у власності юридичних осіб, крім об’єктів нежитлової нерухомості визначених у пунктах 1.4.5 та 1.4.6, становить 0,2 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року за 1 кв. метр бази оподаткування.
1.4.5.Ставка податку для будівель торгівельних, що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб – торгові центри, універмаги, магазини, криті ринки, павільйони та зали для ярмарків, станції технічного обслуговування автомобілів, їдальні, кафе, кафетерії, закусочні, бази та склади підприємств торгівлі й громадського харчування, будівлі підприємств побутового обслуговування становить:
в с. Інженерне: 0,2 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування;
– в с. Новокарлівка, с. Багате, с. Українське: 0,1 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування;
– в с. Новофедорівка: 0,03 відсотки розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування.
1.4.6.Ставка податку для автозаправочних станцій що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, становить 0,5 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року за 1 кв. метр бази оподаткування.
1.5.Порядок обчислення суми податку здійснюється відповідно до пунктів 266.7 та 266.8 статті 266 Податкового кодексу України.
1.6.Податковий період визначається відповідно до пункту 266.6 статті 266 Податкового кодексу України.
1.7.Порядок сплати податку визначається відповідно до пункту 266.9 статті 266 Податкового кодексу України.
1.8.Строки сплати податку визначаються відповідно до пункту 266.10 статті 266 Податкового кодексу України.
1.9.Строки та порядок подання звітності про обчислення і сплату податку визначаються відповідно до підпункту 266.7.5 пункту 266.7 статті 266 Податкового кодексу України.
1.10.Пільги із сплати податку визначаються відповідно до пункту 266.4 статті 266 Податкового кодексу України.
1.10.1.Встановити додаткові пільги із сплати податку:
1.10.1.1.Звільнити від сплати податку об’єкти житлової нерухомості, в тому числі її частки, що перебувають у власності:
– інвалідів першої і другої групи;
– ветеранів війни та осіб, на яких поширюється дія Закону України “Про
статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;
– учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та особи, які потерпіли від Чорнобильської катастрофи;
– пенсіонери ( за віком).
крім об’єкту/об’єктів житлової нерухомості, якщо площа такого/таких об’єкта/об’єктів перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної площі та об’єктів житлової нерухомості, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).
1.10.1.2.Звільнити від сплати податку наступні об’єкти нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб – платників податку:
господарські (присадибні) будівлі – допоміжні (нежитлові) приміщення, до яких належать: сараї, хліви, гаражі (наземні й підземні), літні кухні, майстерні, вбиральні, душові, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції тощо.
1.10.1.3.Звільнити від сплати податку об’єкти нежитлової нерухомості, що перебувають у власності комунальних підприємств, статути яких зареєстровані у встановленому законом порядку, та використовуються для забезпечення діяльності, передбаченої такими статутами.
2. Встановити на території Інженерненської сільської ради з 01 січня 2017 року транспортний податок.
2.1.Платники податку визначаються відповідно до пункту 267.1 статті 267 Податкового кодексу України.
2.2.Об’єкт оподаткуваня визначається відповідно до пункту 267.2 статті 267 Податкового кодексу України.
2.3.База оподаткуваня визначається відповідно до пункту 267.3 статті 267 Податкового кодексу України.
2.4.Ставка податку встановлюється відповідно до пункту 267.4 статті 267 Податкового кодексу України.
2.5.Податковий період визначається відповідно до пункту 267.5 статті 267 Податкового кодексу України.
2.6.Порядок обчислення, сплати податку та подання звітності визначаються відповідно до пункту 267.6 статті 267 Податкового кодексу України.
2.7.Порядок сплати податку визначається відповідно до пункту 267.7 статті 267 Податкового кодексу України.
2.8.Строки сплати податку визначаються відповідно до пункту 267.8 статті 267 Податкового кодексу України.
3. Встановити на території Інженерненської сільської ради Пологівського району Запорізької області податок на майно, в частині плати за землю, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності. Податок на майно в частині плати за землю запроваджується відповідно до вимог Податкового кодексу України.
3.1 Земельний податок:
Земельний податок – обов’язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів.
3.1.1 Платники податку визначаються відповідно до статті 269 Податкового кодексу України.
3.1.2. Об’єкт оподаткування визначається відповідно до статті 270 Податкового кодексу України
3.1.3. База оподаткування визначається відповідно до статті 271 Податкового кодексу України.
3.1.4. Оподаткування земельних ділянок, наданих на землях лісогосподарського призначення (незалежно від місцезнаходження):
– податок за лісові землі справляється, як складова рентної плати, що вихначається податковим законодавством;
– ставка податку за 1 га нелісових земель (зайняті сільськогосподарськими угіддями, малопродуктивними землями), які надані у встановленому порядку та використовуються для потреб лісового господарства встановлюється в розмірі 1,0 відсотка від їх нормативної грошової оцінки.
3.1.5. Ставка земельного податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено (незалежно від місцезнаходження), встановлюються в таких розмірах:

Код КВЦПЗ Цільове призначення земельної ділянки Ставка
(відсотки від нормативної грошової оцінки)
Розділ Підрозділ
1 2 3 4
01 Землі сільськогосподарського призначення
01.01 Для ведення товарного сільськогосподарського виробництва 0,40
01.02 Для ведення фермерського господарства 1,0
01.03 Для ведення особистого селянського господарства 0,30
01.04 Для ведення підсобного господарства 0,30
01.05. Для індивідуального садівництва 0,45
01.07 Для городництва 0,30
01.08 Для сінокосіння і випасання худоби 0,50
01.12 Для розміщення інфраструктури оптових ринків сільськогосподарської продукції 1,0
01.13 Для іншого сільськогосподарського призначення 1,0
02 Землі житлової забудови
02.01 Для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) 0,03
02.03 Для будівництва і обслуговування багатоквартирних житлових будинків 0,03
02.05 Для будівництва індивідуальних гаражів 0,03
02.07 Для іншої житлової забудови 0,03
03 Землі громадської забудови
03.01 Для будівництва та обслуговування будівель органів державної влади та місцевого самоврядування 1,0
03.02 Для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти 1,0
03.03 Для будівництва та обслуговування будівель закладів охорони здоров’я та соціальної допомоги 1,0
03.04 Для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій 1,0
03.05 Для будівництва та обслуговування будівель закладів культурно-просвітницького обслуговування 1,0
03.07 Для будівництва та обслуговування будівель торгівлі 1,5
03.12 Для будівництва та обслуговування будівель закладів комунального обслуговування 1,0
03.13 Для будівництва та обслуговування будівель закладів побутового обслуговування 1,0
03.14 Для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови. 1,0
04 Землі природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення 1,0
07 Землі рекреаційного призначення 1,0
08 Землі історико-культурного призначення 1,0
09.01 Для ведення лісового господарства і пов’язаних з ними послуг 2,0
09.02 Землі іншого лісогосподарського призначення 2,0
10 Землі водного фонду
10.01 Для експлуатації та догляду за водними об’єктами 1,0
10.07 Для рибогосподарських потреб 3,0
11 Землі промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення
11.04 Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд технічної інфраструктури (постачання пари та гарячої води, збирання, очищення та розподілення води) 1,0
12 Землі транспорту
12.01 Для розміщення та експлуатації будівель і споруд залізничного транспорту та земельні ділянки надані для залізничного транспорту в межах смуг відведення. 3,0
12.04 Для розміщення та експлуатації будівель і споруд автомобільного транспорту та дорожнього господарства 2,0
12.06 Для розміщення та експлуатації об’єктів трубопровідного транспорту 1,0
13 Землі зв’язку
13.01 Для розміщення та експлуатації об’єктів і споруд телекомунікацій, інших технічних засобів зв’язку. 3,0
13.02 Для розміщення та експлуатації будівель та споруд об’єктів поштового зв’язку 1,0
14 Землі енергетики
14.01 Для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель та споруд обєктів передачі електричної енергії, енергогенеруючих підприємств, установ і організацій. 3,0
18 18.00 Землі загального користування (землі будь-якої категорії, які використовуються як майдани, вулиці, проїзди, шляхи, громадські пасовища, сіножаті, набережні, пляжі, парки, зелені зони, сквери, бульвари, водні об’єкти загального користування, а також інші землі, якщо рішенням відповідного органу державної влади чи місцевого самоврядування їх віднесено до земель загального користування)
Громадські пасовища та сіножаті 0,1

1,0
3.1.6. Ставка податку встановлюється у розмірі 3,0 відсотків від їх нормативної грошової оцінки за земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні суб’єктів господарювання (крім державної та комунальної форми власності).
Ставка податку встановлюється у розмірі 1,0 відсотка від їх нормативної грошової оцінки за земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні суб’єктів господарювання державної та комунальної форми власності.
3.1.7. Ставки земельного податку за земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено встановлюється у розмірі 5,0 відсотків від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Запорізькій області.

3.1.8. Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб встановлюються згідно статті 281 Податкового кодексу України.
3.1.9. Пільги щодо сплати податку для юридичних осіб встановлюються згідно статті 282 Податкового кодексу України.
3.1.10 Встановлюються додаткові пільги щодо сплати податку для юридичних осіб :
– органи державної влади та органи місцевого самоврядування, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів;
– заповідники, у тому числі історико-культурні, заказники (крім мисливських), парки державної та комунальної власності.
3.1.11. Земельні ділянки, які не підлягають оподаткуванню земельним податком встановлюються згідно статті 283 Податкового кодексу України.
3.1.12. Особливості оподаткування земельним податком встановлюються згідно статті 284 Податкового кодексу України.
Інженерненськасільська рада встановлює ставки та пільги щодо земельного податку, що сплачується на території Інженерненської сільської ради Пологівьского району Запорізької області.
3.1.13. Податковий період для плати за землю встановлюються згідно статті 285 Податкового кодексу України.
3.1.14. Порядок обчислення плати за землю встановлюються згідно статті 286 Податкового кодексу України.
3.1.15. Строк сплати плати за землю встановлюються згідно статті 287 Податкового кодексу України.
3.2. Орендна плата
Орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності – обов’язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.
Для визначення розміру орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.
3.2.1 Платники орендної плати – платником орендної плати є орендар земельної ділянки.
3.2.2 Об’єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду.
3.2.3 Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.
3.2.4 Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем та:
– не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки;
– не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки;
– може перевищувати граничний розмір орендної плати, встановлений у підпункті статті 288.5.2 Податкового кодексу України, у разі визначення орендаря на конкурентних засадах.
3.2.5. Ставки орендної плати за користування земельними ділянками на території Інженерненської сільської ради встановлюються у таких розмірах від їх нормативної грошової оцінки:
Код КВЦПЗ Цільове призначення земельної ділянки Ставка
(відсотки від нормативної грошової оцінки)
Розділ Підрозділ
1 2 3 4
01 Землі сільськогосподарського призначення
01.01 Для ведення товарного сільськогосподарського виробництва 5,0
01.02 Для ведення фермерського господарства 5,0
01.02 Для ведення фермерського господарства (сіножаті) 10,0
01.02 Для ведення фермерського господарства (пасовища) 12,0
01.03 Для ведення особистого селянського господарства 3,0
01.04 Для ведення підсобного господарства 3,0
01.07 Для городництва 3,0
01.08 Для сінокосіння і випасання худоби 3,0
01.12 Для розміщення інфраструктури оптових ринків сільськогосподарської продукції 5,0
01.13 Для іншого сільськогосподарського призначення 5,0
02 Землі житлової забудови
02.01 Для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) 3,0
02.05 Для будівництва індивідуальних гаражів 3,0
03 Землі громадської забудови
03.03 Для будівництва та обслуговування будівель закладів охорони здоров’я та соціальної допомоги, аптеки 3,0
03.04 Для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій 3,0
03.05 Для будівництва та обслуговування будівель закладів культурно-просвітницького обслуговування 3,0
03.07 Для будівництва та обслуговування будівель торгівлі 3,0
03.12 Для будівництва та обслуговування будівель закладів комунального обслуговування 3,0
03.14 Для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови. 3,0
04 Землі природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення 3,0
07 Землі рекреаційного призначення 3,0
Землі історико-культурного призначення 3,0

09 Землі іншого лісогосподарського призначення 3,0
10 Землі водного фонду
10.01 Для експлуатації та догляду за водними об’єктами 3,0
10.07 Для рибогосподарських потреб 5,0
11 Землі промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення
11.04 Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд технічної інфраструктури (постачання пари та гарячої води, збирання, очищення та розподілення води) 3,0
12 Землі транспорту
12.04 Для розміщення та експлуатації будівель і споруд автомобільного транспорту та дорожнього господарства 3,0
12.06 Для розміщення та експлуатації обєктів трубопровідного транспорту 3,0
13 Землі зв’язку
13.01 Для розміщення та експлуатації об’єктів і споруд телекомунікацій, інших технічних засобів зв’язку (мобільний зв’язок). 12,0
13.02 Для розміщення та експлуатації будівель та споруд об’єктів поштового зв’язку 3,0
14 Землі енергетики
14.01 Для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель та споруд обєктів передачі електричної енергії, енергогенеруючих підприємств, установ і організацій. 5,0
3.2.6. Плата за суборенду земельних ділянок не може перевищувати орендної плати.
3.2.7. Податковий період, порядок обчислення орендної плати, строк сплати та порядок її зарахування до бюджетів застосовується відповідно до вимог статей 285-287 Податкового кодексу України.
3.2.8. Індексація нормативної грошової оцінки земель здійснюється відповідно до статті 289 Податкового кодексу України.
4. Встановити на території Інженерненської сільської ради з 01 січня 2017 року єдиний податок.
4.1.Платники податку визначаються відповідно до статті 291 Податкового кодексу України.
4.2.Об’єкт та база оподаткування визначаються відповідно до статей 292, 292 1 Податкового кодексу України.
4.3. Ставки податку:
4.3.1 Ставки єдиного податку для платників першої групи встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, другої групи – у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, третьої групи – у відсотках до доходу (відсоткові ставки);
4.3.2.Ставки податку для першої групи платників єдиного податку (згідно пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України) встановити незалежно від виду господарської діяльності з розрахунку на календарний місяць у розмірі 10 відсотків розміру прожиткового мінімуму, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, крім випадків, передбачених пунктом 293.4, з урахуванням пункту 293.8 статті 293 Податкового кодексу України.
4.3.2.Ставки податку для другої групи платників єдиного податку (згідно пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України) встановити незалежно від виду господарської діяльності з розрахунку на календарний місяць у розмірі 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, крім випадків, передбачених пунктом 293.4, з урахуванням пункту 293.8 статті 293 Податкового кодексу України.
4.3.3.У разі здійснення платниками єдиного податку першої і другої груп кількох видів господарської діяльності застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений для таких видів господарської діяльності.
4.3.4.Відсоткова ставка єдиного податку для платників третьої групи встановлюється відповідно до пунктів 293.3 – 293.5 з урахуванням пункту 293.8 статті 293 Податкового кодексу України.
4.3.5. Відсоткова ставка єдиного податку для платників четвертої групи встановлюється відповідно до пункту 293.9 статті 293 Податкового кодексу України.
4.4. Податковий період визначається відповідно до статті 294 Податкового кодексу України.
4.5. Порядок нарахування та строки сплати єдиного податку визначаються відповідно до статті 295 Податкового кодексу України.
4.6. Ведення обліку і складення звітності платниками єдиного податку визначаються відповідно до статті 296 Податкового кодексу України.
4.7. Особливості нарахування, сплати та подання звітності з окремих податків і зборів платниками єдиного податку проводяться відповідно до статті 297 Податкового кодексу України.
4.8. Порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування, або відмови від спрощеної системи оподаткування визначаються відповідно до статті 298 Податкового кодексу України.
4.9.Порядок реєстрації та анулювання реєстрації платників єдиного податку визначаються відповідно до статті 299 Податкового кодексу України.
4.10. Відповідальність платника єдиного податку визначається відповідно до статті 300 Податкового кодексу України.

5. Контроль за сплатою місцевих податків здійснюється здійснюється відповідно до вимог Податкового кодексу України.
6. Вважати таким, що втратило чинність рішення сільської ради від 11.07.2016 № 1 «Про місцеві податки».
7. Рішення набирає чинності з 01.01.2017.
8. Секретарю сільської ради Мурашко С.О. оприлюднити дане рішення на офіційному веб-сайті сільської ради та в засобах масової інформації.
9. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну фінансово-бюджетну комісію сільської ради.

Сільський голова Н.К. Кошель