3 Лютого 2016 15  0 

Рішення Чапаєвської сільської ради “Про встановлення податку на майно в частині транспортного податку на території Чапаєвської сільської ради Пологівського району Запорізької області”


У  К  Р  А  Ї  Н  А

ЧАПАЄВСЬКА  СІЛЬСЬКА  РАДА

ПОЛОГІВСЬКОГО  РАЙОНУ  ЗАПОРІЗЬКОЇ  ОБЛАСТІ

сьомого скликання

третя  сесія

Рішення

 

29.01.2016                                                                                                           № 8

 

Про встановлення податку на майно в частині транспортного податку на території Чапаєвської сільської ради Пологівського району  Запорізької області

 

Відповідно до п.34 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Податкового кодексу України із змінами та доповненнями, Закону України „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році ” від 24 грудня 2015 року № 909-VIII, з метою економічного регулювання податкових відносин на території Чапаєвської сільської ради, Чапаєвська сільська рада Пологівського району Запорізької області

 

В И Р І Ш И Л А:

 

 1. Затвердити Положення про податок на майно в частині транспортного податку на території Чапаєвської сільської ради Пологівського району Запорізької області (додаток 1).
 2. Вважати таким, що втратили чинність рішення Чапаєвської сільської ради від 03.07.2015р. № 4 «Про затвердження Положення про «Транспортний податок»  на території  Чапаєвської сільської  ради» та рішення Кінсько-Роздорівської сільської ради від 14.07.2015р. № 4 «Про встановлення податку на майно в частині транспортного податку».

 

 1. Секретарю сільської ради оприлюднити дане рішення в засобах масової інформації .

 

 1. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну фінансово-бюджетну комісію .

 

 

Сільський голова                                                            М.І.Гузенко

Затверджено

рішенням третьої сесії

сьомого скликання

Чапаєвської сільської ради

від 29.01.2016 р.   № 8

 

Додаток 1

 

Положення

про податок на майно в частині транспортного податку

на території Чапаєвської сільської ради

Пологівського району  Запорізької області

 

 1. Платники податку

 

1.1. Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що є об’єктом оподаткування відповідно до підпункту 2.1 пункту 2 цього Положення.

 

 1. Об’єкт оподаткування

 

2.1. Об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мають об’єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см.

 

 1. База оподаткування

 

 3.1. Базою оподаткування є легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до підпункту 2.1 пункту 2 цього Положення.

 

 1. Ставка податку

 

4.1 встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до підпункту 2.1 пункту 2 цього Положення.

 

 1. Податковий період

 

5.1. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

 

 1. Порядок обчислення та сплати податку

 

6.1. Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку.

6.2. Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року).

Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень – рішень про сплату податку фізичним особам – нерезидентам здійснюють контролюючі органи за місцем реєстрації об’єктів оподаткування, що перебувають у власності таких нерезидентів.

6.3. Органи внутрішніх справ зобов’язані до 1 квітня 2015 року подати контролюючим органам за місцем реєстрації об’єкта оподаткування відомості, необхідні для розрахунку податку.

З 1 квітня 2015 року органи внутрішніх справ зобов’язані щомісячно, у 10- денний строк після закінчення календарного місяця подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку податку, за місцем реєстрації об’єкта оподаткування станом на перше число відповідного місяця.

6.4. Платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового кодексу України, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, декларація юридичною особою – платником подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

6.5. У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а новим власником – починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей об’єкт.

Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

6.6. За об’єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.

 

 1. Порядок сплати податку

 

7.1. Податок сплачується за місцем реєстрації об’єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.

 1. Строки сплати податку

 

8.1. Транспортний податок сплачується:

а)      фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

б)      юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.