24 Вересня 2015 76  0 

ПРООН запрошує членські бізнес-об’єднання малого і середнього бізнесу висловити зацікавленість щодо участі в програмі з розвитку спроможності


Без-имени-1

Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні розпочинає реалізацію проекту «Зміцнення бізнес-об’єднань малих і середніх підприємств (МСП)» та запрошує членські бізнес-об’єднання МСП висловити свою зацікавленість в отриманні технічної допомоги в рамках Проекту.

 1. Загальна інформація про Проект

Проект «Зміцнення бізнес-об’єднань малих і середніх підприємств» впроваджується у 2015-2018 рр. програмою розвиту ООН у співпраці з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та за фінансової підтримки Уряду Швейцарської Конфедерації.

Мета проекту –  сприяння розвитку сектора МСП шляхом розбудови спроможності членських бізнес-об’єднань (БО) в Україні, що в свою чергу сприятиме активнішому, відповідальнішому, професійнішому та орієнтованому на вироблення політики діалогові між державним і приватним секторами.

Проект позитивно вплине на організаційну та фінансову стабільність бізнес-об’єднань, їхню здатність утримувати та залучати нових учасників, спроможність надавати їм найбільш затребувані послуги, розвивати конструктивну співпрацю з урядовими структурами та брати участь у формуванні державної політики, спрямованої на розвиток сектора МСП.

 1. Види технічної допомоги, яка надаватиметься Проектом.

Технічна допомога обраним організаціями передбачатиме такі елементи:

 • Глибинне оцінювання організаційної спроможностіБО (організаційна діагностика) з метою виявлення основних перешкод і потреб для розвитку та ефективної діяльності організацій. У процесі діагностики будуть проаналізовані організаційна структура, діяльність з надання послуг членам БО та адвокаційна діяльність. Оцінювання допоможе виявити основні бар’єри, що перешкоджають розвитку організації та підготувати рекомендації щодо їх подолання.
 • Серію тренінгів, присвячених таким темам, як врядування та управління бізнес-об’єднаннями, розбудова ефективної організаційної структури, управління персоналом, фінансовий менеджмент та підзвітність, внутрішня та зовнішня комунікація, робота з членами БО, утримання та залучення нових членів, надання послуг з розвитку бізнесу членам БО, аналіз політики та адвокаційна діяльність.
 • Індивідуальний коучингдля обраних організацій за трьома напрямами: організаційний розвиток, покращення надання послуг членам організації, адвокаційна діяльність та аналіз політики. На основі вироблених рекомендацій в процесі організаційної діагностики будуть розроблені та впроваджені індивідуальні програми з розвитку потенціалу.
 • Фінансова підтримка у формі грантів. Організації зможуть отримати грантову допомогу на основі підготовлених ними проектних пропозицій. Гранти можуть бути спрямовані на розбудову організації, удосконалення врядування, покращення якості надаваних МСП послуг та здійснення адвокаційної діяльності. У процесі впровадження грантових проектів, діяльність БО супроводжуватиметься індивідуальним коучінгом та дорадчою підтримкою Проекту.
 1. Які організації можуть бути отримувачами технічної допомоги в рамках Проекту?

Отримувачами допомоги в рамках проекту можуть бути членські бізнес об’єднання малих і середніх підприємств, зокрема, бізнес-асоціації, торгово-промислові палати, бізнес-спілки, бізнес-клуби та інші громадські об’єднань малого і середнього бізнесу.

Отримувачами допомоги зможуть стати ті об’єднання, які відповідатимуть критеріям отримання технічної допомоги в рамках проекту. Зокрема, відповідність визначатиметься на основі мотивації, цілеспрямованості, лідерства та ідей, а також з урахуванням базових критеріїв і вимог, встановлених проектом, а саме:

 • спрямованість на залучення і роботу з малими та середніми підприємствами;
 • кількість членів бізнес-об’єднання та охоплення МСП;
 • партнерські зв’язки з іншими членськими бізнес-об’єднанням та організаціями, що займаються розвитком приватного сектора;
 • належна операційна структура та керівні органи, внутрішні демократичні управлінські процедури;
 • бачення ролі організації у розвитку сектора МСП.

Участь у програмі для обраних членських бізнес-об’єднань – безкоштовна. Всі витрати, пов’язані з проектом, cплачуються організаторами.

 1. Порядок висловлення зацікавленості щодо участі в програмі з розбудови спроможності

Для висловлення зацікавленості щодо участі у програмі організація-заявник має надати заповнені Мотиваційний лист (Додаток 1) та Анкету (Додаток 2). Додатки можна завантажити на цій сторінці.

Документи можна надіслати одним із наступних способів:

1) На електронну пошту bmo.ua@undp.org із зазначенням теми повідомлення «Висловлення зацікавленості щодо участі у програмі з розвитку спроможності БО».Обсяг електронного повідомлення не повинен перевищувати 5 МБ.

2) Заповнити Анкету в електронному вигляді та прикріпити Мотиваційний лист за посиланням: https://smebmo.wufoo.com/forms/bmos-ukraine/

Кінцевий термін подання заявок до 27 вересня 2015 року включно.

Свої запитання, пов’язані з програмою чи заповненням анкети, надсилайте, будь ласка, на  електронну пошту: bmo.ua@undp.org

 

Додаток 1

МОТИВАЦІЙНИЙ ЛИСТ

щодо участі у програмі з розвитку спроможності

членських бізнес-об’єднань малого і середнього бізнесу

Вимоги до технічного оформлення Мотиваційного листа

 

 1. Лист має бути оформлено на бланку організації.
 2. Розмір тексту – 12 пунктів.
 3. Максимальний обсяг – 2 сторінки А4.

Вимоги до змістового оформлення Мотиваційного листа

 

У Мотиваційному листі необхідно висвітлити такі питання:

 1. Чому ваша організація зацікавлена в участі в програмі;
 2. Окреслити місію, стратегію розвитку організації, очікувані результати діяльності у коротко- та довгостроковій перспективі;
 3. Коротко охарактеризувати проблеми та потреби розвитку вашої організації та як Проект може допомогти подолати їх;
 4. Окреслити бачення ролі вашої організації у розвитку сектора малого і середнього бізнесу в Україні.


 

Додаток 2

 

АНКЕТА

Будь-ласка, уважно та детально заповніть цю анкету, яка дозволить отримати інформацію про вашу організацію. Надана інформація буде використана ПРООН винятково для проведення відбору бізнес-об’єднань, які зможуть отримати технічну допомогу.

В анкеті необхідно вказати (відмітити , підкреслити, виділити) усі прийнятні варіанти відповіді та/або вказати альтернативну відповідь в рядку «інше». Якщо питання не прийнятне для вашої організації або інформація відсутня, будь ласка, поставте позначку “NA”

1.        Загальна інформація про організацію
1.1. Назва організації
1.2. Повне ім’я та посада керівника організації
1.3. Рік заснування/реєстрації
1.4. Юридичний статус організації (код неприбутковості та статус)
1.5. Географія діяльності ☐ 1.5.1. Районна

☐ 1.5.2. Міська

☐ 1.5.3. Обласна

☐ 1.5.4. Всеукраїнська

☐ 1.5.5. Інше: Клацніть тут, щоб ввести текст.1.6.Яку галузь/сектор економіки представляють підприємства-члени організації? 1.7.З якими бізнес-асоціаціями взаємодіє організація чи в яких об’єднаннях/коаліціях бере участь? 1.8.Актуальні контактні дані організації1.8.1. Адреса:

Клацніть тут, щоб ввести текст.1.8.2. Телефон/факс:Клацніть тут, щоб ввести текст.1.8.3. E-mail:Клацніть тут, щоб ввести текст.1.8.4. Веб-сторінка:Клацніть тут, щоб ввести текст.1.8.5. Facebook чи ін. соц.мережа:Клацніть тут, щоб ввести текст.1.9.Контактна особаПІБКлацніть тут, щоб ввести текст.ТелефонКлацніть тут, щоб ввести текст.E-mailКлацніть тут, щоб ввести текст.2.Управлінська структура організації2.1.Чи існує виконавчий орган організації/секретаріат (постійне керівництво, що відповідає за щоденне управління організацією)?☐ 2.1.1. Так

☐ 2.1.2. Ні2.2.Скільки осіб налічується у виконавчому органі (постійний склад)?

 

2.3.Чи є Рада директорів / Наглядова Рада або аналогічний колегіальний орган?☐ 2.3.1. Так

Чи є вибори до її складу?☐ Так

Як часто проводяться такі вибори?

Клацніть тут, щоб ввести текст.☐ Ні☐ 2.3.2. Ні2.4.Чи існують комітети/підкомітети в структурі організації?☐ 2.4.1. Так

☐ 2.4.2. Ні3.Члени та покриття організації3.1.Чи існує база даних членів організації?☐ 3.1.1. Так

☐ 3.1.2. Ні3.2.Чи існують різні категорії членства в організації (повне, асоційоване, почесне)?☐3.2.1.ТакЯкщо ТАК, то вкажіть які категорії існують:

☐ Повне

☐ Асоційоване

☐ Почесне

☐ Інше: Клацніть тут, щоб ввести текст.☐ 3.2.2. Ні3.3.Кількість членів організації:3.3.1. Кількість членів усіх категорій:Клацніть тут, щоб ввести текст.3.3.2. Серед них – МСП або об’єднання МСПКлацніть тут, щоб ввести текст. [% від загальної кількості членів]3.4.Тенденції щодо кількості членів організації за останні 3 роки☐ 3.4.1. Кількість членів зросла

☐ 3.4.2. Кількість членів зменшилась

☐ 3.4.3. Кількість членів залишається стабільною3.5.Кількість членів організації, які сплачують членські внескиКлацніть тут, щоб ввести текст.  

[% від загальної кількості членів]3.6.Чи проводиться серед членів організації періодична оцінка діяльності об’єднання?☐ 3.6.1. Так

☐3.6.2. Ні3.7.Загальне охоплення цільової групиКлацніть тут, щоб ввести текст.

[Наприклад, % МСП від загальної кількості МСП у конкретному секторі, районі чи області]3.8.Які послуги надаються членам організації?

(необхідно відзначити усі прийнятні варіанти)☐ 3.8.1. Тренінги

☐ 3.8.2. Бізнес інформація/служба підтримки

☐ 3.8.3. Засоби заохочення/привілеї для членів об’єднання

☐ 3.8.4. Виставки/ярмарки

☐ 3.8.5. Налагодження ділових контактів/b2b

☐ 3.8.6. Консалтингові послуги

☐ 3.8.7. Делеговані функції (сертифікати походження, арбітраж тощо)

☐ 3.8.8. Бізнес-послуги (надання офісних послуг, виробничі потужності, лабораторії тощо)

☐ 3.8.9. Професійно-технічне навчання

☐3.8.10. Інші послуги (вкажіть які): Клацніть тут, щоб ввести текст.

 

4.Стратегія та лідерство4.1.Чи існує затверджений стратегічний план?☐ 4.1.1. Так

Якщо ТАК, то на який термін розрахований стратегічний план?

Клацніть тут, щоб ввести текст.☐ 4.1.2. Ні4.2.Чи існує затверджена місія (цілі діяльності організації)?☐ 4.2.1. Так

Сформулюйте місію організації:

Клацніть тут, щоб ввести текст.☐ 4.2.2. Ні4.3.Чи існують щорічні календарні плани діяльності організації?☐4.3.1. Так

☐4.3.2. Ні4.4.Хто розробляє та затверджує плани діяльності? 5.Комунікація5.1.Як організована та хто відповідає за внутрішню та зовнішню комунікацію? 5.2.Які інформаційні продукти випускаються організацією?☐5.2.1. Друковані інформаційні бюлетені

☐5.2.2. Підтримується та регулярно оновлюється веб-сторінка

☐5.2.3. Регулярні звіти про діяльність

☐5.2.4. Інше: Клацніть тут, щоб ввести текст.5.3.             Чи оприлюднюється щорічний звіт про діяльність організації?☐ 5.3.1. Так

☐ 5.3.2. Ні5.4.Як відбувається узгодження/ медіація між інтересами різних членів об’єднання? 5.5.Кількість/частота загальних зібрань членів об’єднання протягом року 6.Діяльність з адвокації6.1.Опишіть співробітництво організації з органами влади 6.2.Чи беруть представники організації участь у постійних інституційних механізмах консультацій, створених при органах влади?☐ 6.2.1. Так

Якщо ТАК, то яких?

☐ Громадські ради

☐ Експертні ради

☐ Інше (вкажіть усі інші варіанти):

Клацніть тут, щоб ввести текст.☐ 6.2.2. Ні6.3.Чи проводяться регулярні двосторонні консультації з представниками влади?☐ 6.3.1. Так

☐ 6.3.2. Ні6.4.Інші види взаємодії 7.Ресурси організації7.1.Чи є штатні співробітники, які отримують зарплату (повна та часткова зайнятість)?7.1.1.        7.1.1. Співробітники, які працюють повний робочий день:Вкажіть їх кількість, функції, навички7.1.2.        7.1.2. Співробітники, які працюють неповний робочий день:7.1.3.        Вкажіть їх кількість, функції, навички7.1.4.        7.1.3. Волонтери:7.1.5.        Вкажіть їх кількість, функції, навички7.3.В якому приміщенні розміщується організація?☐ 7.3.1. Власне

☐ 7.3.2. Орендоване

☐7.3.3. Інше: Клацніть тут, щоб ввести текст.7.4.Чи має організація достатнє матеріально-технічне забезпечення офісу/секретаріату?☐ 7.4.1. Так

☐7.4.2. Ні7.5.Джерела наповнення бюджету

(вкажіть орієнтовні пропорції джерел наповнення бюджету протягом зручного для вас звітного періоду, однак не менше 1 року)7.5.1. Звітний періодКлацніть тут, щоб ввести текст.7.5.2. Джерела наповнення бюджетуДжерело% в загальному бюджеті1) Членські внески, % 2) Доходи від надання послуг членам організації, % 3) Міжнародні донорські організації, % 4) Інше: (вкажіть вид), %   Загалом100%7.7.Як розробляється та затверджується бюджет? 8.Участь в інших освітніх програмах / тренінгах/ грантових програмах, що реалізовувалися за підтримки міжнародної допомоги8.1.Назва програмиВид допомогиРікОрганізація,

яка надавала допомогу                9.Будь-ласка, коротко вкажіть, яка діяльність та конкретні проекти реалізовувалися організацією протягом останніх 3 років, якщо є такі, та їх результати/досягнення 1

2

3

4…..

 

Підписи засвідчують:

 • зобов`язання організації подавати у анкеті достовірну інформацію;
 • всі фізичні особи, які названі у цій проектній пропозиції, надали письмову згоду організації щодо надання та обробки їхніх персональних даних в рамках діяльності за проектом відповідно до Закону України “Про захист персональних даних”.

Підпис керівника організації                                   Дата  “     ” вересня 2015 р.

Підпис контактної особи організації                    Дата  “     ” вересня 2015 р.