18 Грудня 2014 71  0 

Про внесення змін до статті 28 Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень” щодо надання інформації про державну реєстрацію прав та їх обтяжень з Державного реєстру прав


25 листопада 2014 року набули чинності зміни, внесені відповідно до Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів” від 14 жовтня 2014 року №1701-VII.

Відповідно до внесених змін, інформація про зареєстровані права та їх обтяження, що міститься у Державному реєстрі прав, є відкритою та загальнодоступною.

Для фізичних та юридичних осіб інформація з Державного реєстру прав надається  виключно  за об’єктом нерухомого майна в електронній  формі  через  офіційний  веб-сайт центрального органу виконавчої  влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації прав, чи в паперовій формі шляхом подання заяви особисто або пересилання поштового відправлення органам державної реєстрації прав та нотаріусам у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Для  посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, судів, органів внутрішніх справ, органів прокуратури, органів Служби безпеки України, адвокатів, нотаріусів інформація з Державного реєстру прав у зв’язку із здійсненням ними повноважень, визначених законом, надається за суб’єктом права чи за об’єктом нерухомого майна в електронній формі шляхом безпосереднього доступу до Державного  реєстру  прав за умови ідентифікації  відповідної посадової особи за допомогою електронного цифрового підпису. Порядок доступу  до Державного реєстру прав визначається Кабінетом Міністрів України.

За заявою власника чи  іншого правоволодільця орган державної  реєстрації  прав  надає інформацію у формі виписки про осіб, які отримали відомості про зареєстровані  права та  їх обтяження на нерухоме майно, що йому належить.

Інформація про зареєстровані права та їх обтяження, отримана в електронній чи паперовій формі за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру прав, є офіційною та використовується відповідно до законодавства.

Одночасно, згідно з підпунктом 1 пункту 3 розділу ІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів” Кабінет Міністрів України протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом має привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.

Наразі, до набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України “Про реалізацію статті 28 Закону України “Про державну реєстрацію речових прав  на нерухоме майно та їх обтяжень” необхідно керуватись Порядком державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень і Порядком надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №868 від 17.10.2014.

Реєстраційна служба Пологівського районного управління юстиції Запорізької області