12 Лютого 2015 778  0 

Про необхідність подання державному реєстратору фінансової звітності


Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» передбачено, що в Єдиному державному реєстрі містяться відомості фінансової звітності про господарську діяльність юридичної особи (крім бюджетних установ) у складі балансу і звіту про річні фінансові результати.

Пунктом 3 Статті 14 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» зобов’язано Підприємства (крім бюджетних установ) подавати державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи не пізніше ніж до 1 червня року, що настає за звітним періодом, фінансову звітність про господарську діяльність у складі балансу і звіту про річні фінансові результати. Надавати звітність повинні і великі підприємства, які складають форми №1 та №2, так і малі, надаючи форму №1-м та №2-м.

Відповідно до частини першої статті 11 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» фінансову звітність підписують керівник та бухгалтер підприємства. Зазначеним Законом, а також Законом про реєстрацію не встановлено будь-яких особливостей щодо оформлення фінансової звітності, що подається державному реєстратору. Тому, державному реєстратору фінансова звітність повинна подаватися за підписом посадових осіб юридичної особи в одному примірнику, завіреною печаткою підприємства. При цьому, якщо документи надсилаються державному реєстратору рекомендованим листом, нотаріального посвідчення підписів на фінансовій звітності, як це передбачено частиною другою статті 8 Закону про реєстрацію (для реєстраційної картки, заяви, повідомлення) не вимагається.

Юридичні особи (крім бюджетних установ) можуть подавати фінансову звітність державному реєстратору особисто або надсилати рекомендованим листом. При надсиланні звітності рекомендованим листом доцільно оформити опис вкладення.

Отже, враховуючи норми законодавства, можна виділити наступні вимоги щодо надання фінансової звітності державному реєстратору:

– надають фінансову звітність всі юридичні особи (крім бюджетних установ);

– термін надання фінансової звітності за минулий рік – до 1 червня поточного року;

– подається оригінал фінансової звітності у складі балансу і звіту про річні фінансові результати;

– способи подання – особисто або поштою (рекомендованим листом з описом вкладення).