9 Квітня 2015 53  0 

Пріоритетний напрям роботи служби зайнятості


Турбуючись про  категорію громадян, як внутрішньо переміщених осіб Верховною Радою України прийнято та Президентом  України підписано Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту внутрішньо переміщених осіб» (№ 245-VIII від 05.03.2015).

Закон від 05.03.2015 р № 245-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту внутрішньо переміщених осіб»  офіційно опублікований і діє з 27 березня 2015 року.

Нормативний акт містить низку заходів щодо сприяння зайнятості внутрішньо переміщених осіб. Уточнюється, що ці заходи передбачені для зареєстрованих безробітних переселенців.

Закон спрямований на зацікавлення роботодавців у працевлаштуванні переселенців.

Роботодавцям надаватимуться компенсації у сумі витрат на оплату праці переселенців тривалістю до 6 місяців, а в залежності від категорії цих осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню – до 12 місяців.

Також, роботодавцям, які працевлаштовують безробітних-переселенців за направленням центрів зайнятості не менше ніж на 1 рік надаватимуться компенсації витрат на перепідготовку та підвищення кваліфікації таких осіб.

Крім того, розширено перелік осіб, які мають право на отримання ваучера для підтримки конкурентоспроможності шляхом перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями для пріоритетних видів економічної діяльності. Ряд категорій громадян отримали право на такий ваучер незалежно від досягнення 45 років:

–        особи віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років, до досягнення встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсійного віку;

–        особи, звільнені з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби), служби в органах внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції або Державної кримінально-виконавчої служби України у зв’язку із скороченням чисельності, штату або за станом здоров’я до досягнення ними встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсійного віку, за наявності вислуги не менше 10 років, які не набули права на пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»;

–        особи, звільнені з військової служби після участі у проведенні антитерористичної операції, з числа інвалідів до отримання права на пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»;

–        внутрішньо переміщені особи працездатного віку за відсутності підходящої роботи.

Вибір професії (спеціальності) із затвердженого переліку, форми та місця навчання здійснюється особою.