22 Вересня 2016 33  0 

Податкова інформує


Олексій Кавилін: “Запорізькі підприємства-забруднювачі компенсували державі майже 135 мільйонів гривень “екоподатку”

За січень-серпень 2016 року платники екологічного податку м. Запоріжжя та області (без показників Спеціалізованої ДПІ з обслуговування великих платників м. Запоріжжя) перерахували до зведеного бюджету 134,8 мільйона гривень. Це на 45,6 мільйона більше, ніж за аналогічний період минулого року та 84,7 мільйона перевищує очікуваний рівень надходжень. Із загальної суми до місцевих бюджетів спрямовано майже 108 мільйонів, решта надійшла до держбюджету – 27 мільйонів.

Лише у серпні місцеві скарбниці поповнились на 75 мільйонів гривень, державний бюджет – на 18,7 мільйона.

Найбільшу сплату “екоподатку” за вісім місяців забезпечили підприємства, розташовані у м. Енергодар – 84,5 мільйона гривень, Запорізькому районі – понад 12 мільйонів, м. Запоріжжя – більш ніж 4 мільйони. Від платників Якимівського району надійшло майже 1,5 мільйона гривень, Бердянського – 1,3 мільйона, Мелітопольського – 1,4 мільйона, Вільнянського – 718 тисяч, Василівського та Пологівського, відповідно, по 574 та 415 тисяч гривень.

На сьогодні в територіальних органах фіскальної служби Запорізької області зареєстровано майже 3 тисячі платників екологічного податку. Здебільшого, це підприємства, які під час своєї діяльності розміщують забруднюючі речовини на власних територіях, здійснюють їх викиди в атмосферне повітря та водні об’єкти або утворюють радіоактивні відходи та інші.

Олексій Кавилін: “Від плати за землю місцеві бюджети Запоріжжя отримали 629 мільйонів гривень”

За січень-серпень 2016 року до скарбниць громад надійшло 629 мільйонів гривень плати за землю, що на 114 мільйонів або на 22 відсотки більше за очікувану суму та на 214 мільйонів або на 51 відсоток перевищує минулорічну сплату. Про це повідомив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін.

Із загальної суми понад 80 відсотків перерахували платники – юридичні особи – 505 мільйонів гривень, 123 мільйони – фізичні особи.

Коментуючи надходження, керівник фіскального відомства підкреслив, що зростання як до рівня минулого року, так і прогнозів на нинішній, досягнуто завдяки новим ставкам земельного податку та розмірів орендної плати, які прийняли органи місцевого самоврядування. Також у 2016 році застосується у коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки землі розмірами 1,433 та 1,2. Крім того, у деяких населених пунктах, зокрема, у Запоріжжі, діє нова грошова оцінка, що також забезпечує додаткові кошти до бюджету.

– Важливою є спільна робота фіскальної служби й органів влади стосовно повного обліку платників земельного податку та орендної плати, реєстрації нових платників, укладання додаткових договорів оренди до діючих угод. Лише цього року в результаті проведених звірок разом із територіальними підрозділами Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області, Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Запорізькій області залучено до оподаткування 65 суб’єктів господарювання. Йдеться про 566 гектарів землі, за якими додатково місцеві бюджети отримують майже 2,9 мільйона гривень, – зазначив Олексій Кавилін.

Землі, за які сплачено найбільше, розташовані у м. Запоріжжі – перераховано понад 261 мільйон гривень, у Кам’янко-Дніпровському районі – більше 79 мільйонів, у Бердянському – 48 мільйонів, Мелітопольському – 38 мільйонів, Якимівському – 32 мільйони та у Василівському районі забезпечено 24 мільйони гривень надходжень.

Представники фіскальної служби вивчали досвід фіскальної децентралізації Німеччини

Реформи децентралізації у Запорізькому регіоні стали предметом обговорення на зустрічі представників обласної влади, Головного управління ДФС у Запорізькій області, Громадської ради при ГУ ДФС області, громадських організацій та науковців м. Запоріжжя із консультантом проекту “Консультаційний фонд впровадження реформ” професором Георгом Мільбрадтом – екс-прем’єр-міністром федеральної землі Саксонія, колишнім міністром фінансів федеральної землі Саксонія.

Модератор заходу, заступник директора Агенції регіонального розвитку Запорізької області Маргарита Трипольська, відзначила основні досягнення регіону у процесах децентралізації та висловила сподівання, що багаторічна практика професора буде корисною для консультацій представників нашої області у процесі реалізації завдань з передачі повноважень і ресурсів на місцях.

Як відзначив пан Мільбрадт, німецький досвід соціальної ринкової економіки та фіскальної децентралізації став запорукою успішної економічної політики країни, яка нині займає лідируючі позиції в світі.

На сьогодні регіони Німеччини – землі – це суб’єкти конституційного права з обмеженою міжнародною правосуб’єктністю, вони можуть приймати закони в інтересах своїх земель, але не можуть самостійно вести міжнародну політику: наприклад, укладати договори з іншими країнами. На 80% бюджет земель формується за рахунок власних надходжень – податків і зборів, державних трансфертів, доходів від економічної діяльності, платежів за надані послуги, позик. При цьому власні податки громад становлять поземельний і промисловий податок, які стягуються тільки громадами. Розміри цих податків щорічно встановлюються радами громади. Законами земель також може бути передбачено право громад на введення податків і зборів на споживання.

Щодо Запорізького регіону, то перші кроки податкової децентралізації розпочалися у 2015 році разом із бюджетним перерозподілом податків і зборів, коли місцеві громади отримали самостійні ресурси з наповнення бюджетів.

На сьогодні діє система розподілу коштів, як від державних, так і місцевих податків, які зараховуються до місцевих бюджетів. 75% податку на доходи фізичних осіб, 80% екологічного податку, 100% податку на прибуток комунальних підприємств, а також плата за землю, єдиний податок, податок на нерухомість, транспортний, акцизний податок з продажу та інші повністю залишаються у бюджетах громад. Як результат – зростають надходження місцевих бюджетів. За січень-серпень 2016 року додатковий ресурс порівняно з минулим роком склав 1,3 мільярда гривень.

Під час зустрічі учасники провели паралелі між процесами децентралізації у Саксонії та Запорізькій області, визначили спільні проблеми і позитивні моменти і отримали корисні консультації щодо їх подолання для успішного об’єднання запорізьких територіальних громад.

Відзначимо, Георг Мільбрадт перебуває у Запоріжжі в рамках українсько-німецької співпраці. Проект “Консультаційний фонд впровадження реформ” реалізується федеральною компанією Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, яка підтримує уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. Пріоритетними напрямами німецької співпраці з Україною є: демократія, громадянське суспільство, державне управління, децентралізація, енергетика та сталий економічний розвиток.

При розповсюдженні рекламних товарів за 1 грн. платник ПДВ складає дві податкові накладні

У разі якщо база оподаткування ПДВ визначається виходячи із ціни придбання товарів і перевищує суму постачання таких товарів, визначену виходячи з їх договірної вартості, тобто ціна придбання перевищує фактичну ціну (договірну вартість) постачання, продавець складає дві податкові накладні: одну – на суму, розраховану виходячи з фактичної ціни постачання, іншу – на суму, розраховану виходячи з перевищення ціни придбання над фактичною ціною.

Податкова накладна складена на суму такого перевищення покупцю не надається. У рядках такої податкової накладної, відведених для заповнення даних покупця продавець зазначає власні дані.

Отже, у разі постачання за 1 грн товарів, придбаних/виготовлених для проведення рекламних заходів, платник ПДВ повинен нарахувати податкові зобов’язання виходячи із ціни їх придбання та скласти дві податкові накладні:

– одну – на суму податкових зобов’язань, обчислених виходячи з фактичної ціни постачання (1 гривня),

– другу – на суму податкових зобов’язань, обчислених виходячи з перевищення ціни придбання таких товарів над їх фактичною ціною.

Зазначений порядок визначений п. 188.1 ст. 188 Податкового кодексу України; п. 15 «Порядку заповнення податкової накладної» затвердженої наказом МФУ від 31.12.2015 №1307 та роз’яснено листом ДФС України від 22.07.2016 № 15920/6/99-99-15-03-02-15.

Доходи нерезидента від надання послуг за межами  України оподатковуються податком на прибуток

 Доходи, отримані нерезидентом із джерелом їх походження з України, оподатковуються податком на прибуток підприємств за ставкою 15 %.

Перелік таких доходів, отриманих нерезидентом із джерелом їх походження з України, визначено пп. 141.4.1 ст. 141 Податкового кодексу України.

Разом з тим, доходи нерезидента у вигляді виручки або інших видів компенсації вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, переданих, виконаних, наданих резиденту, в тому числі за межами території України не підлягають оподаткуванню податком на прибуток підприємств.

 Зазначена норма визначена  п.п. 141.4.1 та п.п. 141.4.2 ст. 141 Податкового кодексу України.

У юридичної особи – платника єдиного податку 3-ї групи поворотна фінансова допомога не повернена протягом 12 календарних місяців підлягає оподаткуванню

Доходом платника єдиного податку – юридичної особи третьої групи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі.

Разом з тим, до складу доходу не включається сума фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, отриманої та поверненої протягом 12 календарних місяців з дня її отримання.

Якщо ж термін користування такою фінансовою допомогою перевищить 12 місяців, то за підсумками звітного періоду, в якому закінчується 12-місячний термін, необхідно суму такої допомоги включити до бази оподаткування єдиним податком.

До початку роботи працівника необхідно подати до ДФС повідомлення про прийняття його на роботу

До початку роботи працівника за укладеним трудовим договором власник підприємства, установи, організації або фізична особа повинна  подати до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування повідомлення про прийняття такого працівника на роботу.

Тобто обов’язок з подання повідомлення поширюється виключно на трудові відносини (коли з працівником укладається трудовий договір).

Форма повідомлення про прийняття працівника на роботу затверджена  постановою КМУ від 17.06.2015 р. № 413.

Подати таке повідомлення слід до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:

– засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб, відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;

– на паперових носіях разом з копією в електронній формі;

– на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше, ніж із п’ятьма особами.

Разом з тим, повідомлення до органу ДФС про прийняття працівника на роботу не надається, якщо:

– з фізичною особою укладається договір цивільно-правового характеру,

– власник виконує функції з управління підприємством;

– фізична особа працює на громадських засадах;

– стажист навчається у роботодавця на підставі договору про стажування, який є різновидом договору цивільно-правового характеру;

– працівника поновлено на попередній роботі за судовим рішенням;

– працівник виходить з відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустки без збереження заробітної плати, оскільки на період відпустки дія трудового договору не припиняється.

Вартість  подарунку, що не перевищує 50% мінімальної заробітної плати не оподатковується податком на доходи фізичних осіб

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається вартість дарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань), якщо їх вартість не перевищує 50% однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі.

Отже, якщо вартість подарунка, який надається платнику податків не перевищує 50% однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року (у 2016 році – 689 грн.), то вона не є об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб та відображається у податковому розрахунку ф. N 1ДФ за ознакою доходу “160”.

У разі якщо вартість подарунка перевищує вказаний розмір, то сума такого перевищення оподатковується за ставкою 18%  як додаткове благо з урахуванням підвищуючого коефіцієнта, передбаченого п. 164.5 Кодексу, та відображається у податковому розрахунку ф. N 1ДФ за ознакою доходу “126”.

Зазначена норма визначена  пп. 165.1.39  ст. 165  Податкового кодексу України.

Сума позики протягом дії договору не є об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається основна сума поворотної фінансової допомоги, наданої платником податку іншим особам, яка повертається йому або основна сума поворотної фінансової допомоги, що отримується платником податку.

Отже, основна сума позики та поворотної фінансової допомоги, що отримується фізичною особою на підставі укладеного договору, протягом дії такого договору не є об’єктом (базою) оподаткування податком на доходи фізичних осіб і військовим збором.

Разом з цим, якщо позика або поворотна фінансова допомога не повертається фізичною особою у термін, який визначений договором, то сума такої позики і допомоги включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу фізичної особи як інші доходи та оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою18% і військовим збором (1,5%).

Зазначена норма передбачена пп. 165.1.31 ст. 165 Податкового кодексу України.

Кошти, що надаються фізичній особі благодійною організацією як допомога на лікування, не оподатковуються податком на доходи фізичних осіб

До розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються та, відповідно, не підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб кошти або вартість майна (послуг), що надаються як допомога на лікування та медичне обслуговування платника податку за рахунок коштів благодійної організації.

Підтвердними документами, що підтверджують цільовий характер надання грошових коштів на оплату лікування або медичного обслуговування можуть бути документи, що підтверджують потребу фізичної особи в лікуванні та медичному обслуговуванні, документи про надання таких послуг, що ідентифікують постачальника послуг та платника податку, якому надаються такі послуги, обсяги та вартість таких послуг: договори, платіжні та розрахункові документи, акти надання послуг, інші відповідні документи в залежності від необхідного лікування або  медичного обслуговування, хвороби та її стану.
Зазначена норма визначена п.п. 165.1.19  ст. 165 Податкового кодексу України.

Отримана фізичною особою безповоротна фінансова допомога оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18%

До складу загального місячного оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий як додаткове благо у вигляді суми безповоротної фінансової допомоги.

При цьому податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок на доходи фізичних осіб із суми такого доходу за його рахунок.

Отже, сума безповоротної фінансової допомоги, отриманої фізичною особою від податкового агента (юридичної особи, фізичної особи – підприємця) включається до складу загального місячного оподатковуваного доходу такої фізичної особи.

Оподаткування зазначених доходів за ставкою 18% провадить податковий агент (юридична особа, фізична особа – підприємець).

Зазначена норма визначена п.п. 164.2.17 «ґ» ст. 164 та п.п. 168.1.1 ст. 168 Податкового кодексу України.

Нерезиденти є платниками податку на прибуток підприємств

Платниками податку на прибуток – нерезидентами є:

юридичні особи, які утворені в будь-якій організаційно-правовій формі та отримують доходи з джерелом походження з України, за винятком установ та організацій, що мають дипломатичні привілеї або імунітет згідно з міжнародними договорами України;

постійні представництва нерезидентів, які отримують доходи із джерелом походження з України або виконують агентські (представницькі) та інші функції стосовно таких нерезидентів чи їх засновників.

Постійне представництво до початку своєї господарської діяльності стає на облік в контролюючому органі за своїм місцезнаходженням.

Постійне представництво, яке розпочало свою господарську діяльність до реєстрації в контролюючому органі, вважається таким, що ухиляється від оподаткування, а одержані ним прибутки вважаються прихованими від оподаткування.

Зазначена норма передбачена п. 133.2 ст. 133 Податкового кодексу України.

При наданні в оренду земельної ділянки пільга з земельного податку втрачається

Якщо платники земельного податку, які користуються пільгами з цього податку, надають в оренду земельні ділянки, окремі будівлі, споруди або їх частини, податок за такі земельні ділянки та земельні ділянки під такими будівлями (частинами) сплачується на загальних підставах з урахуванням прибудинкової території.

Тобто, юридичні особи, які користуються пільгами земельного податку та надають в оренду земельні ділянки, окремі будівлі, споруди або їх частини, земельний податок за площі, надані в оренду, сплачують на загальних підставах з дати укладання договору оренди.

Ця норма не поширюється на бюджетні установи у разі надання ними будівель, споруд (їх частин) в тимчасове користування (оренду) іншим бюджетним установам, дошкільним, загальноосвітнім навчальним закладам незалежно від форм  власності і джерел фінансування.

Зазначена норма передбачена п. 284.3 ст. 284 Податкового кодексу України.

Державне мито за посвідчення спадкового договору становить  1% від суми договору

За спадковим договором одна сторона (набувач) зобов’язується виконувати розпорядження другої сторони (відчужувача) і в разі його смерті набуває право власності на майно відчужувача.

Спадковий договір укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.

За нотаріальне посвідчення державним нотаріусом договорів відчуження житлових будинків, квартир, кімнат, дач, садових будинків, гаражів, інших об’єктів нерухомого майна, що перебувають у власності громадянина, який здійснює таке відчуження, а також за посвідчення інших договорів, що підлягають оцінці, справляється державне мито.

Розмір державного мита при нотаріальному посвідченні спадкового договору становить 1% від суми договору, але не менше одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, що діє на день сплати.

Зазначена норма передбачена ст. 1302, ст. 1304  Цивільного Кодексу України та п. 3. ст. 3  Декрету КМУ від 21.01.1993 №7-93 ”Про державне мито”.

Відповідальність за неподання (несвоєчасне подання) податкової звітності відокремленим підрозділом несе юридична особа

 Неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати та сплачувати податки, збори, податкових декларацій (розрахунків), тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Відповідальність за порушення податкового законодавства відокремленим підрозділом юридичної особи несе юридична особа, до складу якої він входить.

Отже, відповідальність за неподання або несвоєчасне подання відокремленим підрозділом юридичної особи податкових декларацій (розрахунків) несе юридична особа, до складу якої входить такий відокремлений підрозділ.

Зазначена норма передбачена п.п. 47.1.1 ст. 47 та  п. 120.1 ст.120 Податкового кодексу України.

Юридична особа – платник єдиного податку 3-ї групи перевищила обсяг доходу  5 млн. гривень

Для третьої групи платників єдиного податку встановлено обмеження обсягу доходу протягом календарного року до 5 млн. гривень.

У разі перевищення протягом календарного року встановленого обсягу доходу платниками єдиного податку третьої групи цей платник зобов’язаний перейти на загальну систему оподаткування, – з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому відбулося таке перевищення.

Тобто необхідно подати заяву не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу.

При цьому до суми перевищення допустимого обсягу доходу застосовується подвійний розмір ставки.

Отримані доходи, що перевищують допустимі обсяги доходу та оподатковуються за подвійною ставкою, відображаються окремо у податковій декларації за звітний період, у якому відбулося таке перевищення.

Єдиний податок, нарахований на перевищення обсягу доходу, сплачується протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал.

Зазначена норма передбачена п. 291.4 ст. 291, пп. 298.2.3 ст. 298; пп. 2 п. 293.8 ст. 293; пп. 1 п. 293.5 ст. 293 та п. 295.7 ст. 295 Податкового кодексу України.

 

Понад 96  мільйонів гривень – до місцевих скарбниць Пологівщини 

За вісім місяців поточного року до місцевих бюджетів  Пологівського району    платниками Пологівської ОДПІ перераховано 96,9 млн. грн., що на 34,7 млн. грн. перевищує аналогічний минулорічний показник.  Про це поінформувала начальник Пологівської ОДПІ Алла Горбатюк.

«Наповнення місцевих бюджетів Пологівщини суттєво зросло не тільки в порівнянні з минулим роком, але й з  попереднім місяцем. Якщо в липні платниками району перераховано 13,2 млн. грн. до місцевих бюджетів, то в серпні – 19,9 млн. грн.» – підкреслила Алла Володимирівна.

Традиційно більше половини надходжень до місцевих бюджетів забезпечує податок на доходи фізичних осіб,  сума якого за вісім місяців  склала 55,8 млн. грн. від пологівських платників.

«Незважаючи на досить складну ситуацію в економіці, малий та середній бізнес продовжує регулярно збільшувати обсяги сплачених податків,  – також повідомила начальник ОДПІ. –  За вісім місяців цього року представники малого і середнього бізнесу Пологівського району сплатили 10,9 млн. грн. єдиного податку, що перевищує показники аналогічного періоду 2015 року майже на 4,7 млн. грн.»

Від плати за землю до місцевих бюджетів  Пологівського району  надійшло 18,8 млн. грн. Це на 6.3  млн. грн. більше, ніж за відповідний період  попереднього року.

До місцевих бюджетів району за вісім місяців  надійшло 7,3 млн. грн.. акцизного податку з реалізації через роздрібну мережу підакцизних товарів, який запроваджено з 2015 року. Платниками цього податку є суб’єкти роздрібної торгівлі, які реалізують безпосередньо громадянам пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну, нафтопродукти, скраплений газ, паливо альтернативне.

До державної скарбниці – на 10 мільйонів гривень більше, ніж у минулому році

За вісім місяців поточного року  платники Пологівського району сплатили до національної скарбниці 66,1 млн. грн.. (на 26,1 млн. грн.. більше, ніж за аналогічний період минулого року). А загалом від платників п’яти районів об’єднаної інспекції (Пологівський, Оріхівський, Гуляйпільський, Більмакський та Розівський) до державного бюджету за вісім місяців надійшло 182,9 млн. грн., що на 100,1 млн. грн.,  перевищує надходження до держбюджету від платників, які обслуговуються в Пологівській  ОДПІ,  у минулому році.

«Інтенсивність нарощування  обсягів надходжень до бюджету свідчить про високий професіоналізм нашого бізнесу, який фахово і далекоглядно здійснює господарювання, при цьому значним внеском є діяльність працівників контролюючого органу» – підкреслила начальник Пологівської ОДПІ Алла Горбатюк.

Головні джерела наповнення держбюджету – податок на додану вартість і податок на прибуток підприємств. Протягом восьми місяців поточного року зберігається тенденція до помірного зростання цих надходжень. Підприємства Пологівського району поповнили держскарбницю на 24,1 млн. грн. ПДВ та на 14 млн. грн.. податком на прибуток. Відповідно до податкової реформи, з 1 січня 2015 року 25% податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) направляється до держбюджету. За вісім місяців поточного року чверть від податку на доходи фізичних осіб, який сплатити пологівці до держбюджету, склала  18,6 млн. грн.

 

Олексій Кавилін: “Запорізькі підприємства на 95 мільйонів збільшили сплату податку прибуток”

З початку року запорізькі підприємства (крім підприємств, які обліковуються у Спеціалізованій ДПІ з обслуговування великих платників у м. Запоріжжя) перерахували до бюджетів усіх рівнів 375 мільйонів гривень податку на прибуток. Рівень надходжень минулого року збільшено на 95,4 мільйона гривень.

Згідно з бюджетним розподілом до державної скарбниці надійшло майже 327 мільйонів, що на 84 мільйони більше, ніж торік, бюджети громад на місцях отримали 48 мільйонів, показники відповідного періоду минулого року перевищено на 11,6 мільйона.

Як відзначив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін, пожвавлення в економіці прямо позначилося на бюджетних відрахуваннях, перш за все, від податку на прибуток підприємств цьогорічний темп приросту до держбюджету склав 9,6 відсотка, до місцевих скарбниць – 78 відсотків.

Найбільшими платниками податку на прибуток є підприємства Дніпровського та Вознесенівського районів м. Запоріжжя, які забезпечили, відповідно, 72 та 52,6 мільйона гривень. Суб’єкти господарювання Мелітопольського району та Шевченківського району обласного центру перерахували по 46,6 мільйона, Олександрівського району м. Запоріжжя – майже 22,5 мільйона, Комунарського району – 21,5 мільйона, Хортицького району – 19,5 мільйона, бердянські підприємства сплатили 18,7 мільйона.

Нагадаємо, податок на прибуток підприємств, базова ставка якого становить 18 відсотків, зараховується до державного бюджету у розмірі 90 відсотків, 10 відсотків залишається у розпорядженні місцевих громад. Крім того, до місцевих бюджетів надходить 100 відсотків податку на прибуток комунальних підприємств.

 

Увага! Телефонні шахраї вимагають у підприємців гроші

У Запоріжжі відбулося декілька випадків злочинних дій аферистів, які від імені начальника Головного управління Державної фіскальної служби регіону намагалися ошукати підприємців.

Зловмисники телефонують платникам з різних номерів (один з яких: (066) 192 48 30) і від імені Кавиліна О.А. намагаються отримати гроші, пропонуючи підприємцям “вирішити питання” за конкретну винагороду. Гроші вони пропонують перевести на картковий рахунок у банківській установі.

Шановні платники податків, Головне управління ДФС у Запорізькій області закликає вас бути обачними і максимально обережними.

Якщо до вас надійдуть подібні телефонні дзвінки, негайно повідомляйте про це правоохоронні органи або телефонуйте до Антикорупційного сервісу ДФС України “Пульс” за тел. (044) 284-00-07.

 

Австралієць приховав у посилці для запоріжця від митного контролю 250 Євро

Днями запорізькі митники під час проведення митного огляду міжнародного експрес-відправлення, надісланого на митну територію України, виявили 5 банкнот номіналом по 50 Євро, що у перерахунку за курсом НБУ складає майже 7,5 тисячі гривень. Гроші, які відправив до Запоріжжя громадянин Австралії, знаходилися у посилці з явними ознаками приховування. Крім того, у поштовому відправленні серед товарів цих коштів не було заявлено.

Перед цією цінною передачею австралієць мав знати, що в міжнародних поштових та експрес-відправленнях дозволяється пересилати кошти виключно з оголошеною цінністю. Отже він порушив порядок переміщення грошей і банківських металів через митний кордон України резидентами і нерезидентами.

За даним фактом Запорізькою митницею ДФС у відношенні громадянина-нерезидента заведено справу про порушення митних правил за ознаками правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 483 Митного кодексу України.

 Дана санкція передбачає конфіскацію в дохід держави предметів правопорушення та накладення на правопорушника штрафу у розмірі 100% їх вартості.

Запорізькі митники виявили митні порушення майже на 37 мільйонів гривень

З початку року фахівці Запорізької митниці ДФС викрили адміністративних правопорушень на суму 36,9 мільйона гривень. Як повідомив в. о. начальника Запорізької митниці ДФС Антон Жучков, у ході проведення аналітично-пошукової роботи виявлено 263 громадян та суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, які порушили митне законодавства

– У цьому році значно зросла кількість викритих порушень митних правил. З початку році митники завели, щонайменше, на 70 справ більше, ніж 2015 року. На 10 мільйонів гривень збільшилися й суми правопорушень. Водночас, як передбачає митне законодавство, якщо порушник визнав свою провину і виявив бажання відшкодувати збитки, які завдав державі, то митниця може укласти з ним мирову угоду. За січень-серпень 2016 року їх укладено 27. Це дозволило поповнити державний бюджет на 149 тисяч гривень. Минулого року було лише чотири угоди на суму компенсації понад 53 тисячі, – зазначив Антон Жучков.

Також з початку року Запорізькою митницею ДФС розглянуто 87 справ про порушення митних правил, за результатами яких на правопорушників накладені штрафи на суму більш ніж 6 мільйонів гривень.

Громадянин Туреччини намагався ввезти в Україну 24 кг тютюну для кальяну

Нещодавно в Запорізькому аеропорту співробітники Запорізької митниці ДФС зафіксували факт нелегального ввезення партії суміші для куріння кальяну.

Як з’ясувалося, громадянин Туреччині прибув до Запоріжжя авіарейсом “Стамбул-Запоріжжя”. Разом із іншими пасажирами він свідомо обрав для проходження митного контролю “зелений коридор”, який здійснюється у спрощеному порядку і не передбачає заповнення митної декларації. Але у його ручній поклажі, окрім особистих речей, митники виявили 48 пачок тютюну для кальяну вагою 24 кг загальною вартістю 2,4 тисячі гривень.

Згідно з Митним кодексом України громадяни, які досягли 18-річного віку, можуть ввозити на митну територію України в ручній поклажі або супроводжуваному багажі без сплати митних платежів та без письмового декларування лише 250 грамів тютюну із розрахунку на одну особу.

Таким чином громадянин Туреччини порушив порядок проходження митного контролю в зонах спрощеного митного контролю.

За даним фактом Запорізькою митницею ДФС заведено справу про порушення митних правил за ознаками правопорушення, передбаченого ст. 471 Митного кодексу України. Санкція цієї статті передбачає накладення на порушника штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів правопорушення.