17 Вересня 2015 34  0 

ДО УВАГИ ЮРИДИЧНИХ ОСІБ!


Верховною Радою України 14.10.2014 року був прийнятий Закон України від № 1701-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів».

Закон набрав чинності 25.11.2014 року.

21 травня 2015 року Верховною радою України були внесені зміни до вищезазначеного Закону, а саме в прикінцевих та перехідних положеннях визначено:

Юридичні особи, зареєстровані до набрання чинності цим Законом, зобов’язані подати державному реєстратору відомості про свого кінцевого бенефіціарного власника (контролера), або про його відсутність упродовж десяти місяців з дня набрання чинності цим Законом , тобто  до 25.09.2015 року

Зазначені відомості не подаються:

юридичними особами, учасниками яких є виключно фізичні особи, якщо кінцеві бенефіціарні власники (контролери) таких юридичних осіб збігаються з їх учасниками.

Наказом Міністерства юстиції України від  17.06.2015 №992/5 були затверджені нові реєстраційні картки форми 1, 2, 4, 8, 16.

Особливість заповнення нової форми №4 полягає в тому, що надаються не всі сторінки, а тільки ті, що заповнені.

На четвертій сторінці форми №4 у разі відсутності кінцевого бенефіціарного власника (контролера) є графа, в якій ставиться відмітка про його відсутність.

Звертаємо увагу, що відповідно до частини п’ятої статті 166 Кодексу України про адміністративні правопорушення неподання юридичною особою державному реєстратору передбаченої Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» інформації про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи тягне за собою накладення на керівника юридичної особи або особу, уповноваженої діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), штрафу від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до статті 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення протоколи про адміністративні правопорушення, у разі виявлення порушень, встановлених частиною п’ятою статті 166 цього Кодексу, уповноважені складати органи державного фінансового моніторингу.

Тому, закликаємо юридичних осіб не відкладати з подачею відповідної інформації до останнього моменту.