9 Грудня 2014 58  0 

До уваги юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, місцезнаходженням або місцем проживання яких є територія проведення антитерористичної операції


Державний реєстратор юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців реєстраційної служби Пологівського районного управління юстиції Запорізької області інформує про наступне.

15.10.2014 року набрав чинності Закон України № 1669-VII від 02.09.2014 “Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції” (далі – Закон). Цей Закон визначає тимчасові заходи для забезпечення підтримки суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції, та осіб, які проживають у зоні проведення антитерористичної операції або переселилися з неї під час її проведення.

Відповідно до ст.4 Закону для осіб, які переселилися з території проведення антитерористичної операції в період її проведення реєстрація фізичної особи-підприємця здійснюється державними реєстраторами юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців за адресою тимчасового проживання без вимоги наявності реєстрації місця проживання за місцем проведення реєстраційних дій.

Так, особи, які мають прописку у зоні АТО та тимчасово з неї переселилися, можуть здійснити державну реєстрацію фізичної особи – підприємця за місцем свого тимчасового проживання.

Установлено, що проведення реєстраційних дій щодо зміни місцезнаходження юридичних осіб та місця проживання фізичних осіб – підприємців, місцезнаходженням/місцем проживання яких є територія проведення антитерористичної операції, здійснюється щодо юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців державними реєстраторами реєстраційних служб територіальних органів Міністерства юстиції України в областях та місті Києві.

Проведення реєстраційних дій, пов’язаних із зміною складу засновників (учасників) та керівника юридичної особи, місцезнаходженням якої є територія проведення антитерористичної операції, на період її проведення забороняється.

 Відповідно до частини другої статті 1 Закону територією проведення антитерористичної операції є територія України, на якій розташовані населені пункти, визначені у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція.

05.11.2014 розпорядженням Кабінету Міністрів України № 1079-р «Про зупинення дії розпорядження Кабінету Міністрів України від 30.10.2014 № 1053» зупинено дію розпорядження Кабінету Міністрів України від 30.10.2014 № 1053 «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція», яким визначено перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція.

До затвердження та введення в дію акту Кабінету Міністрів України, яким визначено перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, вищезазначені положення поширюються на юридичних осіб, фізичних осіб, які мають намір стати підприємцями, та фізичних осіб – підприємців, місцезнаходженням/місцем проживання яких є Донецька та Луганська області.