18 Серпня 2015 49  0 

До уваги юридичних осіб! Спрощення форм реєстраційних карток


Задля покращення бізнес-клімату в Україні Міністерство юстиції розпочало процес спрощення форм, які подаються бізнесом та громадянами до реєстраційних служб.

Так, 11 липня 2015 року набрав чинності Наказ Міністерства юстиції України №992/5 від 17.06.2015 року «Про внесення змін до наказу Міністерства юстиції України від 14 жовтня 2011 року №3178/5» яким внесено зміни до форм реєстраційних карток, виклавши їх у новій редакції (форми 1, 2, 4, 8, 16).

Першою така ініціатива торкнулася Реєстраційної картки про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб–підприємців – Форма 4.

Щоразу при необхідності внести хоча б одну зміну до даних про юридичну особу треба було подавати всю форму розміром в 9 аркушів.

Після набрання чинності вищезазначеного наказу, якщо змінився один пункт (наприклад – треба внести бенефіціарів, або змінити види економічної діяльності)  треба заповнити лише першу сторінку з відміткою про відповідні зміни та сторінку яка містить інформацію про зміни.

Разим з цим, з’явилася можливість  подавати відомості про відсутність у юридичної особи кінцевого бенефіціарного власника (контролера), у тому числі кінцевого бенефіціарного власника (контролера) її учасника (засновника), якщо учасник (засновник) – юридична особа

Cпрощення  Форми 4 – це лише перший крок. У подальшому процес зачепить й інші документи.

Нововведення дає можливість зекономити на надсиланні документів до реєстраційних служб поштою. Раніше ця послуга не була популярна через те, що кожна сторінка такої форми мала бути завірена у нотаріуса. А це чималі кошти. Нині, коли для змін треба надіслати лише першу сторінку і заповнену, ця сума буде значно меншою.

Нагадуємо, що вже зареєстровані юридичні особи мають подати державному реєстратору юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців відомості про своїх кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) до 25 вересня 2015 року. Від обов’язку подання відомостей про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) звільнено релігійні організації,  державні органи, комунальні підприємства, та юридичні осіби, учасниками яких є виключно фізичні особи, якщо кінцеві бенефіціарні власники (контролери) таких юридичних осіб збігаються з їх учасниками (членами).

Закликаємо не відкладати з подачею відповідної інформації до останнього моменту, адже це знову може призвести до черг та незручностей.

Державний реєстратор

РС Пологівського  РУЮ Запорізької області                              Т.С.Кривошей