9 Вересня 2015 35  0 

25 ВЕРЕСНЯ 2015 РОКУ СПЛИВАЄ СТРОК ПОДАЧІ ВІДОМОСТЕЙ ПРО КІНЦЕВОГО БЕНЕФІЦІАРНОГО ВЛАСНИКА (КОНТРОЛЕРА) ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ


Нагадуємо, що 25 вересня 2015 року спливає строк подачі юридичними особами, зареєстрованими до набрання чинності Законом України від 14 жовтня 2014 року № 1701-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів», відомостей про свого кінцевого бенефіціарного власника (контролера), у тому числі кінцевого бенефіціарного власника (контролера) їх учасника (засновника), якщо учасник (засновник) – юридична особа, або про відсутність такого кінцевого бенефіціарного власника (контролера), встановлений Законом України від 21 травня 2015 року № 475-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи».

Від обов’язку подання відомостей про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) звільнено:

– юридичні особи, засновниками (учасниками) яких є виключно фізичні особи, якщо кінцеві бенефіціарні власники (контролери) таких юридичних осіб збігаються з їх заснониками (учасниками). У такому разі засновники (учасники) – фізичні особи є бенефіціарними власниками (контролерами) такої юридичної особи.

– релігійні організації, державні і комунальні підприємства, політичні партії, творчі спілки та їх територіальні осередки, адвокатські об’єднання, торгово-промислові палати, державні органи, органи місцевого самоврядування та їхні асоціації.

– юридичні особи, які подали державному реєстратору відомості про свого бенефіціарного власника (контролера), у тому числі бенефіціарного власника (контролера) їх засновника, якщо засновник – юридична особа.

У випадку відсутності в юридичної особи кінцевого бенефіціарного власника (контролера), подаються відомості про його відсутність.

Для подачі таких відомостей державному реєстратору надається заповнена реєстраційна картка форми 4, затверджена наказом Міністерства юстиції України від 14.10.2011 № 3178/5 (зі змінами).

Відповідно до частини 5 статті 166-11 Кодексу України про адміністративні правопорушення неподання юридичною особою державному реєстратору передбаченої Законом України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців” інформації про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи тягне за собою накладення на керівника юридичної особи або особу, уповноважену діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), штрафу від трьохсот (5100 грн.) до п’ятисот (8500 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Зразки реєстраційних карток розміщені на сайті Департаменту державної реєстрації: http://ddr.minjust.gov.ua/uk/ а також на сайті Пологівського районного управління юстиції Запорізької області:http://pg.justzp.gov.ua/

18 вересня 2015 року о 13-00год. в приміщенні реєстраційної служби Пологівського районного управління юстиції (м.Пологи, провул.Некрасова, б.2, каб.12) відбудеться робоча зустріч державного реєстратора юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців з представниками юридичних осіб на якому буде обговорюватись питання «Надання відомостей юридичними особами про свого кінцевого бенефіціарного власника (контролера). Порядок та строки подачі інформації».

За консультацією можливо звернутись за телефоном – (06165) 5 02 63

Державний реєстратор юридичних осіб

та фізичних осіб – підприємців РС

Пологівського РУЮ Запорізької області Т.С.Кривошей