17 Червня 2016 38  0 

17 червня – Всесвітній день боротьби з опустелюванням та посухами


17 червня 1995 року Генеральна Асамблея проголосила Всесвітнім днем боротьби з опустелюванням і посухою у зв’язку з річницею з дня прийняття Конвенції Організації Об’єднаних Націй по боротьбі з опустелюванням 17 червня 1994 року. 4 липня 2002 року Верховна Рада України прийняла Закон України №61-IV про приєднання до цієї Конвенції.
Відтак, щорічно 17 червня в світі відзначається Всесвітній день боротьби з опустелюванням і посухою. Саме тому, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 22.10.2014 №1024, було схвалено Концепцію боротьби з деградацією земель та опустелюванням. Проблема деградації земель та опустелювання є одними з найбільш серйозних викликів для сталого розвитку країни, які спричиняють істотні проблеми екологічного і соціально-економічного характеру.

Для України ця проблема є актуальною і проявляється переважно у областях степової зони. Ефективними заходами боротьби з опустелюванням, деградацією земель та антропогенним впливом на навколишнє природне середовище являється збільшення лісистості, розробка еколого-економічних обґрунтувань сівозмін, а також встановлення водоохоронних зон та прибережних захисних смуг.

Питання охорони земель в умовах загострення екологічної ситуації в Україні має стати одним з найважливіших напрямків державної політики, оскільки поліпшення стану землі відкриває значні резерви збільшення обсягів виробництва сільськогосподарської продукції і забезпечує суттєве оздоровлення екологічних умов життя людини.

Голова райдержадміністрації А.Є. Крупський