В Україні з 1 квітня 2022 року антибіотики в аптеках продаватимуть виключно за електронним рецептом, повідомив заступник міністра охорони здоровʼя Олександр Комаріда в інтервʼю «Укрінформу»

В Україні хочуть боротися з антибіотикорезистентністю – стійкістю бактерій до антибіотиків. Вона виникає, коли бактерії змінюються під впливом та занадто частого прийому антибіотиків.

Антибіотикорезистентність виникає через самолікування, коли хворий сам собі «призначає» антибіотики, або дострокове припинення курсу антибіотиків після поліпшення стану хворого. І з цим хочуть боротися, заборонивши вільний продаж таких препаратів.

Як можна буде придбати антибіотики вже з квітня 2022 року:

Для цього потрібно звернутися до сімейного лікаря, який випише рецепт в електронній системі охорони здоров’я. Пацієнту дадуть 16-значний код (роздрукують або надішлють повідомлення на мобільний), який він покаже або продиктує в аптеці. Фармацевт за кодом зможе подивитися в системі охорони здоров’я, які ліки призначили пацієнту.

За словами заступника голови МОЗ, в Україні взагалі хочуть відійти від паперових рецептів і перейти виключно на електронні. До кінця 2022 року планують зробити так, щоб усі рецептурні ліки відпускали виключно за електронним рецептом.

Джерело: TV5.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

one + 2 =