Цього року виповнюється 65 років від дня виходу фільму «Весна на Зарічній вулиці» режисера Марлена Хуцієва. Прем’єра кінострічки відбулася 26 листопада 1956 року, а 17 грудня 2010 року — телепрем’єра кольорової версії на СТБ.

Знімали кіно у Запоріжжі та Одесі. Але значна частина зйомок пройшла в Запоріжжі. За розповідями очевидців, вони проходили на «Запоріжсталі» та «Дніпроспецсталі», у 47-й та 4-й школах на Павло-Кічкасі, Палаці культури імені Кірова (ДК ЗАлК) та в інших місцях міста.

А варити сталь Миколу Рибнікова, котрий зіграв Сашка Савченка, навчав металург комбінату «Запоріжсталь» Григорій Пометун. Коли вони познайомилися, їм було по 23 роки, а потім спілкувалися ще багато років — дружили сім’ями.

Лірична історія про вчительку та її учнів вечірньої школи — металургів підкорила не лише запоріжців, а й мешканців усього Радянського Союзу. «Весна на Зарічній вулиці» стала одним із найпопулярніших фільмів 1950-х років і зібрала в кінопрокаті СРСР 30,12 млн глядачів.

Можна сказати, що одним із героїв «Весни…» фактично став промисловий гігант, комбінат «Запоріжсталь». На честь 65-річчя виходу фільму та дня народження комбінату «Запоріжсталь» з 16 по 19 листопада в ранковому ефірі телеканалу TV5 «Ранок з TV5» розповідатимуть цікаві факти про кінострічку, про її зйомки, які відомі далеко не всім.

У програмі показали, що на початку фільму молоду вчительку підвезли до місцевого відділу освіти. Розповіли, що зараз у цій будівлі міститься обласна бібліотека «Юний читач» (вул. Лобановського, 14).

А будинок вечірньої школи (ззовні) «зіграв» тодішній дитячий будинок, а сьогодні – районний військкомат на вулиці Одеській (неподалік вул. Лобановського). Розповіли і про інші цікаві моменти, пов’язані з фільмом.

Пообіцяли показати, де відбувалися зйомки фільму на Правому березі.

Як фільм «Весна на Зарічній вулиці» вплинув на життя запорожців

Після виходу фільму у Запоріжжі з’явилася вулиця Зарічна (на Правому березі)
За останні роки відкрили два пам’ятники героєві Миколі Рибнікову, Саші Савченку, та один — героїні Ніни Іванової, вчительці Тетяні Сергіївні.

А Годинник закоханих на бульварі Шевченка відбиває мелодію пісні «Коли весна прийде, не знаю», яку можна назвати неофіційним гімном міста Запоріжжя.

Нещодавно в музеї ретро-техніки «Фаєтон» відкрили новий зал — великогабаритної чи важкої техніки. Знаковим експонатом виставки став самоскид ЗІС-ММЗ-585Є. Такий самий знімали у фільмі «Весна на Зарічній вулиці», на ньому вчителька Тетяна Сергіївна приїхала до міста.

У музеї – авто аналогічної марки, відреставроване і до дрібниць відтворює ту саму машину.

Главная

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

14 − eleven =