Ціни на олію можуть зрости: прогнози

0
414

Ціна на соняшникову рафіновану олію для українців може зрости щонайменше до ста гривень за літр. Це може статися через подорожчання енергоносіїв та газу.

Як зазначив Станіслав Таршин, власник компанії “ГрадОлія” та член “Української Ради бізнесу” у коментарі UBR.ua, ціна природного газу для підприємств різко зросла восени 2021 року.

За словами експерта, йдеться про подорожчання майже у 2,5 рази. Через такі фактори, як спрогнозував фахівець, для компаній олійно-жирової галузі собівартість виробництва може зрости на 5-10%.

Ситуація також посилюється і подорожчанням таких складових виробництв, як, наприклад, гексановий розчинник. До того ж він наголосив, що ціни зростають фактично на все: запасні частини, транспортування, матеріали для фасування. Все це може призвести до зниження компаніями обсягів виробництва і, як наслідок, до втрати українськими виробниками частки світового ринку.

Змінити ситуацію із зростанням ціни на олію можуть підприємства, які зуміють модернізувати своє виробництво. Зокрема, йдеться про вироблення електроенергії з біогазу, сировиною для якого може бути лушпиння.

Раніше Таршин повідомив, що вже наступного року вартість хлібобулочних щомісяця підвищуватиметься приблизно на 1,5%, а торти так і зовсім можуть злетіти в ціні вдвічі.

Джерело: OBOZREVATEL

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

six + 12 =