У багатьох пологівців старшого покоління зберігаються в альбомах фото зі святкування річниці Великої Жовтневої соціалістичної  революції, з парадів, як тоді казали.

Насправді, паради проходили в столицях колишніх радянських республік, бо брали в них участь військові. А у великих і маленьких містечках, на зразок Поліг, відбувалися демонстрації трудових колективів.

Першими перед трибунами районного начальства проходили передовики соціалістичних змагань, за ними йшли – решта, у яких виробничі показники були не  гірші, але дещо нижчі.

І ось, доки трудові колективи чекали своєї черги на проходження в колонах, в них був час поговорити, роздавити пляшку на кількох та сфоткатись на пам’ять.

У нинішньої молоді, котра народилася в роки незалежності, правомірно виникає питання, чому це річницю жовтневої революції відзначали у листопаді?

У радянські часи подібних запитань не задавали, бо відповіді на них, звичайно,  знали. Люди з нетерпінням чекали свята і їх більше турбували інші питання, де придбати обновки, щоб вийти на люди, як затарити холодильники, щоб домашні поласували смачненьким, адже в сім’ях було прийнято накривати столи – з холодцями, з котлетами, вареним й печеним. Зазвичай цього дня збирались  родинами, компаніями, пропускали по чарчині, веселились, розслаблялись.

Такі були традиції, які за три десятки років вже й призабулись. Про них тепер нагадувають альбомні фото, на яких із зворотнього боку зазвичай писали: “На демонстрації”. І вказували рік.

Наприклад, це фото зроблене у 1984 році минулого століття. На передньому плані головні спеціалісти тодішнього Приазовського рудоуправління (нині ГДК “Мінерал”).

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

2 × four =