Пологівський районний відділ поліції ГУНП в Запорізькій області інформує населення про те, що у період з 24 листопада 2021 року по 7 січня 2022 року розпочата превентивно-профілактична операція «Деревина», направлена на протидію незаконній порубці лісових масивів та незаконного перевезення продукції, здобутої злочинним шляхом. До заходу залучено максимальну кількість особового складу працівників поліції з метою перевірки ринків та торгових майданчиків на предмет незаконної торгівлі хвойними насадженнями.

У разі виявлення під час несення служби випадків порубки, перевезення, реалізації хвойних лісових насаджень без відповідних бірок, правоохоронці негайно будуть повідомляти державну екологічну інспекцію та притягувати порушників до адміністративної відповідальності за ст.65 (Незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка), ст.152 (Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою території населених пунктів), ст. 159 (Порушення правил торгівлі на ринках), ст.160 (Торгівля з рук у невстановлених місцях), ст.164 (Порушення порядку провадження господарської діяльності) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Даними статтями передбачено покарання від попередження або накладення штрафу на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладення штрафу на посадових осіб – від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, до штрафу від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних в наслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої. А також чинним законодавством передбачена кримінальна відповідальність за ст.246 (Незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу від тисячі до тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешту на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

twenty − 1 =