У регіонах, де оголосили червону зону карантину, у громадському транспорті необхідно мати COVID-сертифікат чи негативний тест на коронавірус. Разом з тим, якщо правоохоронці чи інші служби перевірять COVID-сертифікат – вони не порушують закон.

Чи мають право перевіряти ковідні документи?

Також це не є розголошенням медичної таємниці. Про це заявили у Міністерстві охорони здоров’я України.

Справді, зі згідно зі статтею 39-1 Закону України про “Основи законодавства України про охорону здоров’я” пацієнт має право на таємницю про стан свого здоров’я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, які отримали при його медичному обстеженні. Таких даних COVID-сертифікат не містить.

Тобто медична таємниця містить звернення до лікаря чи діагноз, а у документах про вакцинацію цих відомостей немає, – мовиться у повідомленні МОЗ.

У міністерстві зазначили, що так правоохоронці при перевірках дотримання карантинних правил можуть вимагати у громадян пред’явити COVID-сертифікат, і це є цілком законно.

Де не можуть перевіряти сертифікати?

Разом з тим, норма про наявність документу про вакцинацію не поширюється на відвідування таких закладів:

  • банків;
  • АЗС;
  • ветеринарних магазинів;
  • аптек;
  • всіх продовольчих магазинів на будь-якому рівні епіднебезпеки.

У цих закладах ніхто не може перевіряти у відвідувачів наявність документу про щеплення.

До слова, з наступного тижня невакциновані українці, які перехворіли на коронавірус, зможуть отримати цифровий COVID-сертифікат про одужання, який дозволятиме упродовж 90 діб без обмежень працювати, відвідувати заклади та пересуватись у жовтій та червоній зонах карантину.

Хто перевіряє сертифікати про вакцинацію в Україні / Інфографіка 24 каналу

Джерело: 24 канал

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

fifteen − fourteen =