8 жовтня відбулося засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії при Пологівській районній державній адміністрації. Рішенням комісії знято карантин з африканської  чуми  свиней на території  м. Молочанськ Пологівського району Запорізької області.

За час дії карантинних обмежень в неблагополучному пункті було проведено заходи з ліквідації та локалізації захворювання. В 7 сусідніх населених пунктах обстежено 2619 дворів, в 76 з них перебуває 669 голів свиней. Ознак захворювання не виявлено, повідомляють на сайті ГУ Держспоживслужби в Запорізькій області.

Нагадаємо, 27.08.2021 року Дніпропетровська регіональна  державна лабораторія державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів встановила позитивний результат на АЧС на приватному подвір’ї в м.Молочанськ. В ході  розслідування встановлено, що в місці спалаху знаходилось 10 голів свиней,  з них загинула 1 голова. Після підтвердження діагнозу, було встановлено 2 карантинно-поліцейські пости, що оснащені дезбар`єрами  та попереджувальні знаки з написом «Карантин». Із особистого приватного  господарства  проведено вилучення, умертвіння та спалювання 9 голів свиней.

З метою знешкодження вірусу АЧС  на території епізоотичного вогнища та інших місцях, де перебували тварини, здійснено дезінфекцію. Також  проведено видалення та знезараження гною.

Африканська чума свиней (скорочена назва-АЧС, латинська назва Pestis Africana suumце) – інфекційне захворювання свійських та різних видів диких свиней збудником якого є вірус. За своєю будовою вірус АЧС – це ДНК-вмісний вірус сферичної форми, належить до родини Asfaviridae. Дуже складний і проявляє значну генетичну мінливість. Заражає клітини імунної системи та ініціює вироблення величезної кількості специфічних антитіл, які, на жаль, не здатні до повної нейтралізації збудника. Це є однією з основних причин чому виготовлення ефективної вакцини проти нього наразі неможливе.

Фото з сайту ГУ Держспоживслужби в Запорізькій області

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

ten + 3 =