Читати всім: з 21 жовтня на Пологівщині почнуть діяти жорсткі правила

0
2684

З 21 жовтня почнуть діяти нові правила перевезення пасажирів. Крім того, карантинні обмеження торкнуться не тільки транспорту, а й сфери обслуговування: кафе, ресторанів, салонів краси, ТРЦ, кінотеатрів, музеїв.

Хто може перевірити наявність необхідних документів

Крім поліцейських, перевіряти сертифікати і COVID-документи можуть працівники Держпродпотребслужби, центру контролю і профілактики хвороб на місцях.

Коли почнуть перевіряти

З 21 жовтня рейди розпочнуться по всіх містах України. Перевіряти будуть також на вокзалах, станціях, в місцях великого скупчення людей, де може бути поширення хвороби – під час перевезень, відвідувань закладів, ринків, торгових майданчиків.

Які документи будуть потрібні

Для планшетів у поліції вже розробили програмне забезпечення для швидкої перевірки сертифікатів про вакцинацію в додатку” Дія ” , а також в паперових варіантах. Перевірка документів буде проводитися по QR-кодами.

У сертифікатах обов’язково повинні бути реквізити – інформація про вид щеплення, кількість доз, підпис лікаря та печатка офіційної установи охорони здоров’я.
“Всі дані про вакцинацію громадян вже є в реєстрі, який також підключений до міжнародних баз. Інформацію будуть перевіряти дуже ретельно. Працівники, які перевірятимуть свідоцтва про вакцинацію, повинні переконатися в його достовірності,  адже відомі випадки підробки.

Покарання за підробку сертифіката

За виготовлення і збут підробленої медичної документації порушникам загрожує покарання у вигляді штрафу від 17 тисяч гривень до 5 років позбавлення волі.

При використанні підробленої довідки або сертифіката покарання складе штраф від 850 гривень до обмеження волі строком до 2 років. Однак за купівлю фальшивого сертифіката штраф може бути набагато більший – від 17 до 34 тисяч гривень.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

six + ten =