Почім бульба для пологівців

0
638

Незважаючи на те, що в цьому році картопля порадувала пологівців високим врожаєм, чомусь ціни на неї не нижчі від минулорічних.

На початку вересня на ярмарках, що проходили по четвергах, кіло картоплі ще можна було купити по 4-5 грн. Зараз її продають на 50% дорожче: по 6-8 грн. На запитання, звідки привозять картоплю, продавці відповідають, що  з Херсона та Чернігова.

На ярмарку за картоплю з Херсона сорту “Лимонка” просять 7 грн за кілограм. Тобто мішок в 20 кг обійдеться приблизно в 150 грн.

По 7-7,50 грн. за кілограм продають картоплю сорту Белароза”, яку везуть до Поліг з Чернігова. За словами торговельників, цей сорт універсальний, бо годиться як для варіння, так і для смаження.

А ось місцевої картоплі на ярмарках та місцевих ринках майже немає, якщо і продають, то в кількох точках і ціни на неї тримають в межах 10-12 грн за 1 кг.

Місцеві ж підприємці торгують на ринках привозною бульбою переважно трьох сортів: “Слав’янка”, “Гала” та “Рів’єра”, яка годиться для всіх страв. Але їм, як правило, треба віддати (в залежності від розміру картоплі) від 6 до 9 грн за кілограм.

Чи залишаться на цьому рівні ціни на другий хліб в подальшому, нічого невідомо. У зв’язку з некерованими тарифами на газ в нашій країні все можливо.

Але ось що обурює: ціна на картоплю, що йде з України на експорт, принаймні, в п’ять разів нижча тієї, за яку ми платимо на ринку.

Для підтвердження скористаюсь інформацією, яку знайшла на інших сайтах.
Державна митна служба оприлюднила дані, згідно з якими за підсумками дев’яти місяців 2021 року українські аграрії відправили на експорт картоплі на $1,62 млн.
Торік за аналогічний період її вивезли за кордон лише на $840 тис.

Найбільше української картоплі закупляла Білорусь. Українські аграрії продавали цей овоч у сусідню країну від шести до восьми центів за кілограм, що становить близько 1,6 грн, зате в самій Україні ціни на картоплю у різних регіонах становлять 8–12, а іноді й 15 грн за кілограм.

Лідія СЛАБИШЕВА.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

14 − 6 =