На пологівців, які спалюють листя, чекає штраф від трьох тисяч гривень

0
404

Попри високі штрафи, пологівці й цієї осені спалюють суху рослинність. 

Ще у березні цього року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення законодавства у сфері пожежної безпеки».

У ньому передбачене значно більше, ніж було раніше, покарання за порушення вимог законодавства у сфері пожежної й техногенної безпеки. Зокрема, за випалювання стерні, луків, пасовищ тощо, а також рослинності на городах, опалого листя на землях сільськогосподарського призначення “світять” дуже великі штрафи.

За спалювання сухої трави громадян можуть покарати на суму від 3 060 до 6 120 грн. А посадових осіб — ще суворіше: від 15 300 до 21 420 грн

За ті ж дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, громадян штрафуватимуть на суми від 6 120 до 12 240 грн, а посадових осіб — від 21 420 до 30 600.

Високими штрафами держава намагається стримати неконтрольоване випалювання сухої рослинності, що несе велику загрозу довкіллю та шкодить здоров’ю людей. Такі порушення стають масовими навесні та восени, коли люди закінчують збирати на городах урожаї.

Не виняток і Пологівщина. Часто надвечір можна бачити в різних частинах міста димову завісу, яка не дає людям вільно дихати. Відомо, що при згоранні залишків картоплиння, кукурудзиння, трави тощо у повітря вивільняються мікрочастинки диму, до складу якого входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали й низка канцерогенних сполук. Вони здатні викликати у людини захворювання дихальних шляхів, алергічні реакції та навіть онкологічні захворювання. Також під час випалювання знищується усе біологічне різноманіття — всі види рослин, тварин і мікроорганізмів. Зростає ймовірність виникнення масових пожеж, особливо лісових.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

17 − twelve =