Мабуть немає такої людини у громаді, яка б не знала про  КУ «Міжшкільний навчально-виробничий комбінат» ПМР. За 42 роки свого існування з його стін випустилися тисячі школярів, які паралельно з навчанням у старшій школі отримали  знання та уміння, які допомагають у житті і сьогодні.

Серед сучасних старшокласників пологівський МНВК неабиякий популярний. Адже зараз тут ведеться підготовка та навчання за напрямами, які знадобляться без 5 хвилин випускникам у найближчому майбутньому. Сьогодні тут школярі  безкоштовно опановують професії водія категорії В, водія категорії С1 та здобувають професію оператора комп’ютерного набору.

Що треба знати про МНВК?

Про сьогодення, виклики, які стоять перед адміністрацією навчального закладу та плани на майбутнє ми поспілкувалися з директором МНВК Наталією Олександрівною Радченко та її заступником – Сергієм Миколайовичем Шалопіним.

  • – Історія нашого закладу багата та насичена. Змінювалися часи, змінювали ми й професії, які можуть опанувати школярі, адже вони мають бути затребувані і на ринку праці, і серед учнів. Зараз у нас відкриті три напрямки, які мають попит серед учнів, – розповідає Наталія Олександрівна.

 

 

 

Погляд з середини

Навчальний процес у НВК у самому розпалі. Десятикласники знайомляться із дисциплінами, вивчають ази обраних напрямків, а одинадцятикласники повторюють вже пройдений матеріал та вивчають нові теми. Водії відточують майстерність на тренувальному майданчику  та від педагогів вже на практиці черпають нові знання, а учні, які вчаться на операторів комп’ютерного набору отримують теоретичні та практичні навички роботи з комп’ютером та веб-сайтами.

  • Я прагну, аби діти на заняттях не просто просиджували години, а отримали міцний фундамент під ногами у вигляді базових знань про програмування та вміли працювати з програмами Майкрософт Офіс, ­– розповідає викладач дисципліни оператор комп’ютерного набору Яна Вікторівна Сиротюк. – Ми з учнями роботу вибудовуємо таким чином, аби усім комфортно було навчатися та на практиці застосовувати отримані знання. Спочатку я дітям викладаю теоретичну частину, вони записують найважливіші моменти у конспекти, і відразу переходимо до практичних завдань на ноутбуках. Ми з учнями вчимося розробляти сайти, наповнювати їх, вести свої блоги, – говорить викладач. – Аби дітям було цікаво, кожен робить свій індивідуальний проєкт на тему, яка цікавить його найбільше, відтак ми убиваємо двох зайців – і дітям цікаво працювати над розробкою сайту, бо тема, наприклад, стосується його хобі і в цей же момент вчимося програмуванню, – констатує Яна Вікторівна.

Окрім цього Яна Вікторівна працює з учнями і в іншому напрямку – декоративно-прикладному. Вони разом виготовляють різноманітні композиції, які потім слугують декором у приміщенні. Торік викладач разом з ученицями створили предмет інтер’єру – ростові квіти й отримали визнання на обласному тематичному конкурсі.

  • Життя у нас, звичайно, насичене, не стоїть на місці, потрохи осучаснюємо матеріально-технічну базу. 2 роки тому придбали 14 сучасних ноутбуків за якими працюють учні та 2 два телевізори, аби наочно все демонструвати дітям. Наприклад, коли учні з викладачем вивчають правила дорожнього руху, то свої слова викладач підкріплює наочним матеріалом та виводить його на екран телевізору, що в рази підвищує якість засвоєних знань дітьми, – ділиться Наталія Радченко. – Також після проходження теми діти відразу можуть перевірити свої знання на ноутбуках, склавши тести по темі, яку вивчили, – розповідає директор МНВК. – Звичайно, це великий крок уперед. Але нам є куди рости. Зараз звертаємося з листами, шукаємо можливості та гранти, аби обладнати сучасною технікою ще один комп’ютерний клас. Адже учнів багато і усі вони мають навчатися на сучасній техніці. Також мріємо про оновлення нашого автопарку. Комбінат має три легкових та п’ять вантажних автомобілів, але ж у кожної техніки є свій термін експлуатації,  тому  шукаємо можливості, аби його почати оновлювати, – говорить Наталія Олександрівна.

 

*Учні навчаються кермувати автомобілем під чуйним наглядом інструкторів

 

Окрім матеріально-технічного осучаснення МНВК адміністрація комбінату намагається вирішити ще одну проблему – протікання даху у головному корпусі. Ці будівлі побудовані ще у 19 столітті, ремонт проводився давно, тому це нагальне питання потребує термінових дій, але головна проблема – фінансове питання.

Навчання на водія категорії С для усіх охочих

Але окрім викликів та поточних справ, є й приємна подія, яка стала можливою у стінах МНВК. 20 вересня закінчилося навчання першої групи осіб, які вирішили навчатися на водіїв категорії С.

  • Усі, хто бажає пройти навчання на водія категорії С це можуть зробити у нас. Навчання триває 3 місяці та 2 тижні. Це чудова новина для тих, кому для роботи необхідно пройти навчання. Нікуди не потрібно їхати, а на місці усі охочі можуть навчитися керувати вантажною автівкою, –  розповідає Наталія Олександрівна.

Ось таке насичене життя у Пологівському МНВК сьогодні.  Але по іншому бути і не може, адже тут працює 24 особи – справжні фанати своєї справи, які черпають натхнення від дітей, а взамін їм віддають ґрунтовні знання та уміння, які залишаться з ними на усе життя.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

19 + 14 =