Пенсіонери в Україні, відповідно до закону, мають право працювати та самостійно обирати кількість робочих годин. Оплата праці в таких випадках відбувається пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку.

Тривалість робочого дня для літніх працівників відрізняється від всіх інших. На прохання співробітників-пенсіонерів роботодавець може встановити неповний робочий день або неповний робочий тиждень. Залучення пенсіонерів до роботи в нічний час, а також до понаднормової роботи і до роботи у вихідні дні, допускається тільки за їхньою згодою та за умови, що це не протипоказано здоров’ю.

Робоче місце літнього пенсіонера має бути обладнано відповідними технічними та іншими засобами, що сприяють збереженню його працездатності. Громадяни похилого віку, які зберегли працездатність і бажають працювати, у разі звернення до державної служби зайнятості, мають право на соціальні послуги щодо пошуку належної роботи, професійної переорієнтації, інформаційних та консультаційних послуг з питань зайнятості населення та соціального страхування. Працівники похилого віку мають право на профілактичні заходи та допомогу по частковому безробіттю відповідно до закону.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

15 + 14 =