За партою чи у зумі, букви замість оцінок: що варто знати про новий навчальний рік пологівцям

0
858

Навчальний рік вже стартував! У батьків виникає чимало питань щодо навчального процесу. Наразі відомо кілька сценаріїв  роботи шкіл восени, в залежності від епідеміологічної ситуації.

Про новий навчальний рік, його особливості та нові освітні реалії ми поспілкувалися з начальником відділу освіти Пологівської ОТГ Сергієм Вікторовичем БАНДУРКОЮ.

– Скільки учнів усього сіло за парти 1 вересня?

– Усього у Пологівській громаді 3279 учнів, в них 320 – це першачки. Найбільше учнів навчається у Пологівському колегіумі №1 там 640 учнів.

Чи є школи, які довелося закрити, через відсутність учнів?

Усього у громаді 16 шкіл. Одна з них (Новофедорівська ЗОШ), як і минулого року, без контингенту. Тобто немає достатньої кількості дітей шкільного віку, аби школа знову працювала. Навчальний заклад не ліквідований, там є директор та технічні працівники, які виконують свою роботу, вчителів перевели в інші навчальні заклади, вони працевлаштовані. А дванадцять дітей з Новофедорівки їздять на навчання шкільним автобусом, хто у Вербове, а хто у Басань.

– Яким буде новий навчальний рік: можливі сценарії розвитку подій у громаді?

Перше вересня у школах громади буде за сценарієм минулого року. Для першачків та випускників відбудеться святкова лінійка, а усі інші класи зустрінуться у своїх класних кімнатах, де їх класний керівник привітає з початком навчального року та пройдуть перші уроки. Формат проведення визначає адміністрація навчального закладу. Доки ми у зеленій зоні, то навчання відбуватиметься, як і зазвичай, але з дотриманням протиепідемічних вимог. Якщо дитина у класі захворіє на коронавірусну хворобу, то, як і минулого рокуці, не весь навчальний заклад, а лише клас йтиме на карантин. Суттєвий нових змін не станеться. За час пандемії ми багато чому навчилися і цей процес вже налагоджений. Школярі, вчителі та батьки вже знають, як діяти. Позиція МОН така: дитячі садочки, спеціальні установи і учні 1-4 класів обов’язково повинні навчатися очно. Але будемо дивитися за ситуацією, тож перехід шкіл на онлайн навчання ніхто не виключає.

– Нове харчування у школах. Що зміниться для учнів і їхніх батьків?  Хто має право на безкоштовне харчування?

Так, дійсно, ще з минулого року діти почали харчуватися зовсім за іншим принципом. Нові норми харчування набирають чинності з 1 вересня 2021 року. Але, крім цього, зважаючи на об’єктивні труднощі з організацією закупівель продуктів та послуг з харчування, що виникають у закладів освіти та їхніх засновників, МОЗ спільно з МОН розробили проєкт необхідних змін до Постанови №305. Зокрема, вони передбачають встановлення гнучкого перехідного періоду на нові норми харчування у термін з 1 вересня 2021 року до 1 січня 2022 року. Ці послуги у нашій громаді надає КП «Господар». Реформування шкільного харчування спрямоване на розбудову системи здорового харчування, формування культури харчування та правильних харчових звичок і здійснюються відповідно до Національної стратегії розбудови безпечного і здорового освітнього середовища. Також як і у минулі роки діей пільгових категорій та учнів 1-4 класів годуватимуть безкоштовно. Інші діти можуть замовити собі буфетну продукцію, але це вже індивідуально, і вартість обіду залежатиме від того, що саме дитина собі обере на обід.

Меблі, ремонти, комп’ютери, чи є чим похвалитися школам громади?

–Для НУШ (нова українська школа – ред.) державою були виділені кошти у сумі 915 тисяч 693 гривні. З місцевого бюджету також витрачено ще 401 тисячу 102 гривні. За них придбали засоби навчання і обладнання (телевізори, ноутбуки, багатофункціональні пристрої, ігровий матеріал), меблі (парти, шафи) та комп’ютерне обладнання. Також надішли гроші на проведення супервізії. Це експерти, які перевіряють, чи відповідає вимогам, поставлених державою, кожен окремий клас НУШ. Ще окрема стаття витрат – це навчання вчителів, які викладатимуть вже в наступному році у п’ятих класах за програмою НУШ. На недавній сесії депутати прийняли програму співфінансування «Придбання ноутбуків для закладів загальної середньої освіти». Ці ноутбуки планують використовувати на випадок дистанційного навчання для педагогів, у яких немає ПК. Держава знає про нашу потребу і сама визначала заклади, яким потрібні ноутбуки. Ми свою частку коштів перерахуємо на обласний бюджет, там закуплять ноутбуки та передадуть їх нам. На Пологівську громаду надійде 77 ноутбуків для педагогів. Але повторюся, що потребу в них визначали не ми, а департамент. Також гімназію «Основу» у цім році забезпечать обладнанням для створення сучасної STEM-лабораторії, згідно з проєктом, який підготував тамтешній колектив. На його реалізацію держава виділяє 540 тисяч гривень, частка співфінансування громади складає 60 тисяч гривень. Також СРШ №2 на Громадський бюджет участі подала свій проєкт по встановленню спортивного майданчика на території школи «Дитячі мрії». У цьому році проект реалізують.

– Нове оцінювання учнів початкових класів. Чи використовуватимуть вчителі букви замість оцінок?

Міносвіти затвердив нові методичні рекомендації. Вони запроваджують поняття “вербальної оцінки” (оцінювальне судження) та “рівневої оцінки” (оцінювальне судження із зазначенням рівня результату). Вербальну і рівневу оцінку можна виражати як усно, так і письмово. Рівень результату навчання рекомендовано визначати з урахуванням динаміки його досягнення та позначати буквами – «початковий» (П), «середній» (С), «достатній» (Д), «високий» (В). Рівень результату навчання вчителі виставлятимуть у свідоцтві досягнень при семестровому оцінюванні. Для цього розробили нові форми свідоцтв. Рівнева оцінка допускатиметься тільки для учнів 3-4 класів, у 1-2 класах залишається тільки вербальне оцінювання.

– А яка ситуація з підвозом дітей у сільській місцевості?

– Підвозитимуть дітей дев’ять шкільних автобусів і 1 мікроавтобус. Зараз уточнюються списки школярів. Тут також є свої правила. І водій, і пасажири обов’язково будуть у масках. Перед початком роботи водій проходитиме температурний скринінг, а автобус на початку та в кінці зміни оброблятимуть дезінфекційними засобами. Звичайно, додадуться й нові маршрути, адже всіх школярів та вчителів відразу не довезеш. Зараз у тестовому режимі ми відпрацюємо та складемо новий графік, щоб він був максимально зручним для дітей і вчителів.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

six + 16 =