У наш час складно уявити собі житло без wi-fi мережі, адже до бездротового інтернету зараз підключаються не тільки смартфони і ноутбуки, але навіть холодильники з пилососами. У цій статті читайте, за якими характеристиками варто вибирати оптимальний wi-fi роутер. А за посиланням https://comfy.ua/internet-router/ можно безпосередньо ознайомитись з багатьма моделями цього пристрою.

Різновиди WAN-портів

За допомогою WAN-порту wi-fi роутер підключається до глобальної мережі. Перед покупкою важливо визначитися, за допомогою якого шнура в житло буде подаватися інтернет і переконатися, що у роутера передбачено таке підключення. Розповімо про основні різновиди WAN-портів:

  • Ethernet – інтернет подається в житло за допомогою шнура зі стандартним мережевим коннектором RJ-45;
  • ADSL – мережа подається по телефонному дроту з коннектором RJ-11 (особливо актуально для маленьких і віддалених населених пунктів);
  • 3G і 4G – маршрутизатор працює від мобільної мережі і не вимагає додаткових підключень;
  • Універсальні – укомплектовані відразу декількома типами портів для підключення.

Максимальна швидкість передачі даних

Стандартні моделі маршрутизаторів здатні видавати швидкість до 150 Мбіт/с, чого досить для побутового використання на 2-3 гаджетах. Але якщо ви плануєте завантажувати великі файли, грати в онлайн-ігри або використовувати інтернет на більш ніж трьох пристроях одночасно, варто розглянути моделі, що надають швидкість 300 Мбіт/с. Для роботи з великими швидкостями, роутер повинен підтримувати актуальний стандарт зв’язку 802,11n або 802,11ac.

Частотність

Стандартна частота роботи більшості роутерів на ринку – 2,4 ГГц. Якщо прилад купується для квартири, велика кількість сусідських роутерів, які працюють на тій же частоті, може негативно позначитися на швидкості передачі сигналу. Для подолання цієї проблеми експерти рекомендують вибирати моделі, що підтримують дві частотності – 2,4 ГГц і 5 ГГц. Частота 5 ГГц позитивно позначається на швидкості з’єднання і дозволяє ігнорувати перешкоди від сусідських роутерів.

Кількість антен

Антени на роутерах дозволяють посилити сигнал для рівномірного поширення бездротової мережі по квартирі або будинку. У невеликому житлі модему з двома антенами з посиленням сигналу 5 dBi буде досить, а от для великих площ або житла з товстими стінами краще вибирати модель з 4 вбудованими або знімними антенами. Для двоповерхових домів із великим двором також можна розглянути системи на кілька точок.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

three − 3 =