Початок осені не вплинув на різноманіття пологівських ринків. Його полиці та ряди все ще радують дарами садів та городів. Проте покупці нарікають, що ціни поступово починають лізти вверх.

Через цьогорічний урожай на картоплю вони ще тримаються, подекуди продавці віддають її майже ніпочім: по 5, 6, 8, 10 грн за 1 кг, а ось решта овочів таки дорожчає.
Якщо у вихідні помідори можна було придбати по 6-8 грн за 1 кг, то вже на початку тижня, у вівторок, на них заломили ціни: стандартні, для консервації, пропонували по 15, а салатні, розових сортів – по 23 грн. Подорожчання аргументували тим, що збір помідорів різко поменшав.

З цієї ж причини підскочили ціни й на перці. 1 кг червоного шишкуватого нині віддають по 20-25 грн (в залежності від розміру), а ось болгарського – по 12-15, а то й 20 грн. На кілька відсотків подорожчали й сині і нині коштують щонайменше по 10-12 грн. Ніскільки не дешевшає кущівка – мінімум 12 грн за 1 кг, при цьому покупці нарікають, що вже зараз вона погано зберігається.

Хоча в садах гілки аж ламаються від слив, проте ціни на них не падають: 1 кг угорки ще можна придбати за 5 грн, а ось за інші сорти просять по 10, 15, 20 грн.
Внаслідок зменшення удоїв відчутно подорожчала «молочка»: 0,5 кг віяного сиру продають по 30-35 грн, 0,5 кг сметани у цей вівторок віддавали за 75-80 грн.

Через подорожчання кормів зросли в ціні домашні яйця. Уже в минулі вихідні 1 десяток яєць можна було купити по 30-35 грн.

Поповзли ціни й на мед: 3-літровий бутель травневого тепер коштує 480, квіткового – 420, соняшникового – 360 грн.

Не сталося й обіцяного зниження цін на соняшникову олію, на «стометрівці» з 55 грн за 1 л вона підскочила до 60-ти. Цілком можливо, що після завершення збирання врожаю соняшнику, яке тільки почалося, вона дещо подешевшає. А ось із відчутним похолоданням ціни на овочі та фрукти, на які багаті нині наші ринки, точно зростуть.

Цінами цікавилася Лідія СЛАБИШЕВА.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

18 − four =