Ось такого незвичного павучка сфотографувала жителька Кінських Роздорів Наталія Сур-Калітенко. Світлиною малознайомого членистоногого жінка поділилась у Фейсбуці, там ми на неї і натрапили.

В коментарях допису друзі пані Наталії ділились здогадками що ж це за павук та чи небезпечний він для людей. Було припущення, що це – павук-трилистник.

Ми також вирішили скористатись просторами інтернету і, на нашу думку, це павук-хрестовик чотирьохплямистий (луговий). Ось фото з інтернету. Схожий?

 Крестовик четырёхпятнистый [луговой]

Ось що про нього пишуть:

Araneus quadratus
Сімейство: (Araneidae)
Рід: (Araneus)
Вид: (Araneus quadratus)
Довжина тільця: самця 7-11 мм, самки – 10,5-20,5 мм.
Опис: Забарвлення буває дуже різноманітних відтінків: жовтого, помаранчевого, бурого, червоного, коричневого, зеленувато-сірого. Малюнок на тільці завжди залишається білого кольору. Він виглядає як хрест, на якому замість однієї перехресної лінії – дві. Візерунок не суцільний, він складається з різних точок і смуг. У самки округле і велике черевце, у самця – овальне і поменше.
Є майже у всіх країнах Європи і Азії.
Для людини його отрута не смертельна, але може принести незручності: головний біль, свербіж, набряк і жар. Павуки не агресивні і нападають тільки якщо відчують небезпеку. Наприклад, якщо ви станете в нього тикати палицею або засунете ногу в черевик, в якому затишно влаштувався павук.

Тож будьте обачними з павуками, особливо якщо нічого про конкретного членистоногого не знаєте.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

three × five =