Районні ради в Україні можуть ліквідувати: подробиці

0
556

Заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук розповів, які зміни до Конституції готує президентська команда.

Про це він розповів в інтерв’ю для РБК-Україна. Мова, зокрема, йшла про ліквідацію районних рад:
– У нас є різні позиції з питання: залишати чи не залишати районні ради. Ми розуміємо, що це може стати, наприклад, каменем спотикання. З іншого боку, за станом на зараз у “районного рівня” немає великої потреби, на ці поради просто витрачається бюджет. У них немає в рамках нового адміністративно-територіального поділу ніякого великого функціонального навантаження. (Майже кожна районна рада майже 90% бюджету району витрачає собі на заробітну плату – ред.)

Також дискусійним є питання: чи є глава органом або посадовою особою, тому що тут виникає цілий ряд проблем щодо наділення його повноваженнями. Важливим є також вирішення питань щодо процедури розпуску і ряд інших.

І тому нам необхідно вирішити ці питання, за якими у нас вже висловлені всі аргументи. Просто потрібно прийняти політичне рішення. Я сподіваюся, що приблизно до кінця вересня законопроєкт буде внесений до Верховної Ради.

Ми проводимо обговорення з асоціаціями місцевого самоврядування, зокрема з Асоціацією міст України, Всеукраїнською асоціацією громад, Українською асоціацією районних та обласних рад, Всеукраїнською асоціацією об’єднаних територіальних громад та іншими гравцями. Зараз стоїть питання завершення юридичної шліфування тексту. І я дуже сподіваюся, що до Дня місцевого самоврядування (7 грудня – ред.), Ми вже спробуємо це питання на якійсь стадії вирішити.

Якщо у нас вийде, то зможемо передати його до Конституційного суду і чекати на висновок, адже для змін до Конституції нам потрібно дві сесії. Це означає, що, якщо ми на цій сесії приймемо його в першому читанні, то вже в лютому зможемо проголосувати за нього в другому.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

two × 5 =