Локдаун в Україні буде, але не у вересні. Головний санітарний лікар розповів про прогнози на осінь

0
860

Головний санітарний лікар Ігор Кузін під час ефіру “Сніданку 1+1” розповів, що чергового локдауну Україні не уникнути. Адже захворюваність на коронавірус в країні останнім часом знову погіршується. Але очікувати його треба не раніше листопада. Лікар також згадав про дистанційне навчання і переваги для вакцинованих.

На запитання журналіста про чітку дату локдауну, адже багато хто говорить про 15 вересня, Ігор Кузін відповів:

– Зараз немає чіткої дати локдауну. І кожна людина може відтягнути його, якщо виконуватиме певні профілактичні заходи або вакцинується. Наразі у переважній кількості областей ситуація погіршується. Ми вже бачимо, що найближчим часом Україна вийде із зеленої зони. Ми будемо вимушені запровадити жовту, де, наприклад, будуть більш жорсткі обмеження щодо відвідування масових заходів або спортзалів. Але кожна зона покликана не допустити тотального локдауну в країні. Тобто перехід до жовтої зони можна вважати умовною тривогою щодо того, що кількість потенційних нових випадків буде зростати. На моє переконання, локдауну не уникнути. Але якщо ми говоритимемо про червоний рівень небезпеки, то він буде не раніше листопада.

Головний санлікар також розповів, чи чи будуть якісь переваги під час локдауну для вакцинованих.

– Щодо цього ми зараз переглядаємо карантинні норми і карантинні вимоги. Для бізнесу і до людей будуть застосовуватись менш жорсткі норми, тобто бізнес працюватиме або не буде регулюватися кількість людей на 1 кв.м. Якщо, наприклад, говорити про спортзали, то такі норми будуть для вакцинованих людей як з числа обслуговуючого персоналу, так і відвідувачів.

Щодо дистанційного навчання, лікар зазначив, що зараз діє норма, якщо в школі 80% вакцинованих співробітників, то вона може працювати у жовтій і помаранчевій зонах. У ВООЗ та ЮНІСЕФ зазначають, що школа, це той об’єкт, який має першим відкриватися і останнім зачинятися при будь-кому погіршенні епідемічної ситуації. І саме тому вакцинація вчителів є ключовою та необхідною.

Щодо вакцинації дітей, то тут все залишається без змін. Діти можуть отримати вакцину лише в двох випадках, якщо дитина виїжджає закордон, і країна, до якої дитина виїжджає, вимагає вакцинації. Або дитина має важке захворювання, і її батьки та лікар вважають, що їй показана вакцинація.

Джерело: Біляївка.Сity.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

fifteen − 14 =