Командно-штабні навчання цивільного захисту у Пологах: які сценарії відпрацьовували

0
236

21 вересня в Пологівському районі під керівництвом першого заступника голови Запорізької облдержадміністрації Володимира Шустова за участі директора Департаменту з питань цивільного захисту населення ЗОДА Андрія Булавінова та представників ГУ ДСНС України у Запорізькій області відбулися командно-штабні навчання цивільного захисту з Пологівською районною ланкою Запорізької територіальної підсистеми єдиної державної системи ЦЗ.

У ході навчань відпрацьовувались дії органів управління районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту у разі загрози та виникнення НС техногенного, природного та соціального характеру.

Перший етап другого дня практичних навчань відбувся у місті Пологи. За тактичним задумом, об 11:00 на перегоні Пологи – Челюскін, під час руху потягу сталась аварійна ситуація: залізнична вантажна цистерна зійшла з рейок, що призвело до розгерметизації та витоку близько 200 літрів сірчаної кислоти. Виникла загроза розповсюдження отруйної хмари на житлові будинки, які знаходяться в радіусі близько 500 метрів від місця аварії.

А також з рейок зійшов вагон зі співробітниками охорони вантажів. В результаті 3 особи отримали травми різного ступеня тяжкості.

Диспетчер залізничної станції отримав ввідну від представника штабу  навчання ОДА та розпочав доведення її до керівництва залізничної станції,  керівників Пологівської районної ланки та Пологівської місцевої ланки Запорізької ТП ЄДС ЦЗ та інших, згідно з алгоритмом дій  при виникненні НС. Проводиться збір керівного складу і місцевої комісії з питань ТЕБ та НС, організовується виїзд оперативної групи на місце виникнення НС для оцінки обстановки.

Проводиться засідання місцевої комісії з питань ТЕБ та НС та створюється штаб з ліквідації аварії. Міською комісією з питань евакуації проводиться евакуація населення з небезпечної зони.

Керівництво залізничної станції разом з підрозділом Пологівського районного сектору ГУ ДСНС України у Запорізькій області здійснює заходи щодо ліквідації можливого розповсюдження отруйної хмари та заходи з ліквідації наслідків НС. Рятувальники ДСНС накладають бандаж на ушкоджену цистерну, обробляють місце розливу хлору водою. Проводиться евакуація постраждалих з подальшою передачею їх в безпечній зоні медикам, які надавали допомогу постраждалим та організували транспортування їх до лікарні.

Навчання продовжились у Пологівській райдержадміністрації. Так, за задумом навчань, вранці територією Запорізької області пройшов циклон. У Пологівському районі пройшов дощ із градом та шквальний вітер швидкістю близько 25 м/сек, завдавши шкоди населеним пунктам. Повалено дерева та опори повітряних ліній електропередач, вибито скло та частково зірвано дахи з будинків, перекрито дороги державного та місцевого значення. Постраждалі та загиблі відсутні. В ході засідання комісії відпрацьовуються взаємодія всіх служб та організацій ТП ЄДС ЦЗ в разі виникнення НС, пов’язаної з погіршенням погодних умов. Робота направлена на оперативну ліквідацію та мінімізацію наслідків дії циклону. Важливим питанням також є перевірка алгоритму дій та документації, а в разі необхідності, внесення відповідних змін для удосконалення та оптимізації системи взаємодії.

Метою таких навчань є: перевірка готовності органів управління та сил цивільного захисту районної та місцевих ланок територіальної підсистеми ЄДС ЦЗ і сільських, селищних територіальних громад до дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій; вдосконалення практики, навичок та взаємодії керівного складу всіх рівнів, органів управління щодо організації проведення рятувальних та інших невідкладних робіт, а також у разі ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та захисту населення; виявлення проблемних питань щодо реалізації вимог законодавчих та інших керівних документів.

Джерело: ГУ ДСНС України у Запорізькій області

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

2 × 4 =