24 серпня, під час офіційних урочистостей на честь 30-річчя Незалежності України, Президент Володимир Зеленський нагородив полковника Збройних сил України Євгена Сидоренка орденом «Золота Зірка» з присвоєнням звання Героя України.

Євген Сидоренко народився у Мелітополі. У серпні 2014 року брав участь в Іловайській операції. Командував захопленим у росіян танком Т-72. На ньому вступив у бій з колоною російської армії, ще до початку виходу з оточення. На цьому танку виходив з іловайського котла 29 серпня 2014 року. На його рахунку кілька одиниць спаленої російської бронетехніки. Після того, як танк було підбито, отримав численні поранення та контузію, кілька днів виходив з оточення.

Ось як усе було:

7 серпня 2014 Євген Сидоренко прибув із Мар’їнки в Іловайськ – у складі чотирьох танків і чотирьох БМП 17-ї танкової бригади. 24 серпня, коли в бою біля села Агрономічне був підбитий російський танк Т-72Б3, екіпаж якого зник, полковника Сидоренка покликали оглянути трофей. При огляді в танку, який можна було використовувати, знайшли документи в/ч 54096 ВС РФ;

26 серпня по дорозі від Кутейникового на Іловайськ була виявлена ​​колона російської бронетехніки з 16 одиниць, що прямувала в район розташування передового командного пункту оперативного командування на блокпосту 39-06. А перед нею був тільки один артилерійський розрахунок з протитанковою гарматою «Рапіра» [з 51-ї ОМБр]. Почувши про це по рації, полковник Сидоренко виїхав на допомогу на трофейному танку, а перед колоною противника пересів на місце командира і відкрив вогонь з великокаліберного кулемета, прикриваючи позиції розрахунку «Рапіра». Це дозволило українським артилеристам підбити три російських бронетягачі МТ-ЛБ-ВМК зі складу 8-ї мотострілецької бригади РФ і зупинити ворога;

Полковник Сидоренко брав участь у боях до отримання наказу на прорив з оточення в напрямку основного угрупування військ по так званому «зеленому коридору».Він зібрав зведений екіпаж з танкістів 17-ї бригади, а місце навідника зайняв сам і 29 серпня трофейний танк пішов другим у колоні, очолюваній полковником Олексієм Грачовим [це була т. зв. південна колона] – з Багатопілля через Новокатеринівку на Комсомольське.

Екіпаж маневрував, ведучи вогонь по вогневих точках противника, прикриваючи вихід колони, і знищив кілька одиниць техніки ворога. Вже біля Новокатеринівки від третього потрапляння перебило гусеницю танка, його довелося залишити. Полковник Сидоренко, отримавши контузію, разом з пораненими членами екіпажу подолав близько 30 км і вийшов з оточення зі зброєю.

Підлікувавшись, полковник ще тричі побував у відрядженні в зону проведення АТО.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

2 × two =