Нацбанк працює над впровадженням власної цифрової валюти – e-гривні. Для забезпечення кращого контролю за витратами коштів, які виділяються із державного бюджету для виплати субсидій на оплату комунальних послуг та іншої соціальної допомоги, такі розрахунки планують перевести в цифрову валюту. 

Про це повідомив в інтерв’ю виданню “Мінфін” заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков.

За його словами, цифрова національна валюта (е-гривня), яку уже розробляють в Національному банку України, значно спростить моніторинг соціальних виплат, дозволить легко відстежувати, на що була витрачена грошова допомога від держави.

“У випадку з цифровою валютою можна давати гроші на конкретні цілі. Наприклад, на оплату комунальних платежів, якщо мова про субсидію, чи на купівлю дитячих товарів тощо”, – пояснив заступник міністра.

За допомогою е-гривні Нацбанку стане простіше відстежувати емісію і контролювати обіг національної валюти в економіці. Також здійснювати контроль за рухом бюджетних коштів зможуть звичайні громадяни та журналісти.

“Зараз ви не можете побачити, куди пішла надрукована гривня, а з е-гривнею контроль за цим спроститься. Завжди можна зайти на блокчейн, подивитись, який банк отримав, кошти, куди далі їх було переведено”, – зазначив Олександр Борняков.

Джерело: ТСН.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

1 × 5 =