Паркан, що візуалізує історичні події, встановили біля родинного “маєтку” Махно у Гуляйполі.

У Гуляйполі тривають роботи з перетворення будинку, який завжди був точкою тяжіння для туристів, у Меморіальний будинок-музей родини Нестора Махна. Нині біля будинку з’явився унікальний паркан. Як пояснили у Гуляйпільській міськраді, нова огорожа візуалізує історичні події.

Паркан, яким немов несеться табун коней, навіть має назву – “Махновські коні, що мчать у вічність”, передає Depo.Запоріжжя.

Новий паркан-візуалізацію презентували урочисто у День незалежності. “Нестор Махно завжди мріяв, щоб Україна селянська була вільною, тому цю презентацію ми присвячуємо 30-й річниці Незалежності нашої держави та 100-й річниці, як Нестор Іванович назавжди покинув свій рідний край, перейшовши 28 серпня 1921 року із загоном у 77 шабель кордон Румунії. Він залишився на чужині у далекому Парижі та живе в нашій пам’яті, в першу чергу, як наш земляк”, – прокоментували у міській раді.

Автори проєкту паркану запорізький скульптор Андрій Яремко  та директор Гуляйпільського механічного заводу Анатолій Семенюта. Реалізований проєкт за позабюджетні кошти, його загальна вартість 110 тисяч гривень.

Нагадаємо, будинок №144 на вулиці Трудовій у Гуляйполі, який був збудований наприкінці XIX сторіччя і належав родині брата Нестора Махна – Карпа, став комунальною власністю громади після того, як померла його багаторічна берегиня. Будинок був викуплений громадою за бюджетні кошти для створення Меморіального будинку-музею родини ватажка селянського повстанського руху Нестора Махна. Depo.Запоріжжя докладно розповідало, чим цінний цей будинок для історії та які експозиції хочуть у ньому створити.

Джерело: Depo.Запоріжжя

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

17 − 8 =