У році є два свята, які присвячені іконі Божої Матері: 21 липня та 4 листопада. У народному календарі ці дати отримали назви Казанська Літня і Казанська Зимова.

Примітно, що свято ікони Божої матері не відноситься до дванадесяті церковних свят, так що працювати не забороняється. Однак віруючі, які шанують святий образ, знають, що все ж краще піти до церкви, помолитися, а не затівати важливі справи або прати і прибирати. Вважається навіть, що важка робота цього дня не дає вагомих результатів.

Колись давно у цей період починали готуватися до збирання хліба. А 21 липня називали відкриттям жнив.

Існувало повір’я, що на Казанську на полях з’являється загадкова камаха (червець – червона фарба природного походження). На вітрі вона згортається в клубок і підкочується під ноги людині. Того, кому під ноги підкотилася камаха, можна назвати справжнім щасливцем. Адже протягом року йому буде в усьому щастити.

Помічали, що на Казанську зазвичай дозріває чорниця, яку вважали не просто ласощами, але і вживали в якості ефективного лікарського засобу.

Прикмети на Казанську (21 липня):

Прийшла Казанська – пішли грузді-чорнухи.

Стиглі стручки акації вказують на те, що дозріло житнє поле.

Якщо чорниця визріла, то визріло і жито.

По погоді цього дня визначали, якою буде погода 2 серпня, на Іллю.

Якщо цього дня молодий місяць, то визначали погоду на серпень. Яка погода з ранку і до обіду – такою буде перша половина місяця, після обіду – друга.

Дощ без вітру – до затяжної негоди.

Бджоли зліші стали – до посухи.

Казанській іконі Божої Матері моляться при втраті зору, при складних життєвих обставинах. Святим образом благословляють молодих на шлюб. Ікону бережуть як найбільшу святиню.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

1 × 2 =