23 липня православні віряни відзначають день святого Громоносця, якого також часто називають Антонієм Києво-Печерським.

Цього дня християни вшановують пам’ять Антонія Громоносця, який відомий тим, що заснував Києво-Печерську лавру. На сьогодні мощі святого залишаються незнайденими.

Народився Преподобний Антоній у місті Любеч і змалку мріяв піти в монахи. Щоб здійснити задум Божий, він відправився у подорож до Константинополя, звідки помандрував до грецького Афона. Саме в одному із монастирів на священній горі Антонія постригли в ченці.

Одного дня Бог сказав йому, що той має відвідати Руську землю, щоб просвітити її жителів. Там він і заснував Лавру, до якої й сьогодні з’їжджаються православні віряни з усіх усюд.

За переказами, до Антонія приходили хворі чоловіки та жінки — він володів чудотворним даром зцілення і нікому не відмовляв у допомозі. Окрім того, Антоній міг передбачати майбутнє.

23 липня, в день Святого, віряни моляться за його пам’ять та упокій.

Сьогодні заборонено підмітати і прибирати на подвір’ї. Поганою прикметою вважається підходити до водойм та купатися в них — річки, озера та ставки сьогодні краще оминати. Переказують, що краще не ходити в брудному одязі, аби не накликати хвороб. Віряни застерігають від стрижок та обрізання волосся — аби не вкоротити собі долю.

З давніх давен на Антонія радять вести себе спокійно. Не можна кричати, сваритися або скандалити.

Сьогоднішній день проводьте з рідними та близькими у любові та спокої.

Джерело: sensatsiya.com.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

20 + 13 =