Лещенко відзначив, що сільське господарство дуже вразливе до кліматичних змін, і вже сьогодні в Україні кліматичні зони землеробства зсуваються на північ “на сотні кілометрів”.

“Ми бачимо, що температурний режим зріс на понад 1 градус за Цельсієм за 10 років. І це дуже серйозно впливає на зону землеробства. Якщо говорити об’єктивно, з такою динамікою, як сьогодні, ми можемо прийти до ситуації, коли 2/3 території України стануть зоною ризикованого землеробства”, – сказав Лещенко.

Він зазначив, що потрібно переходити до більш економних засобів обробки з точки зору технологій. Збільшити частку органічної продукції. “Дуже суттєвою є реалізація політики зрошення і меліорації, стратегія якої була закладена урядом ще в 2019 році”, – підкреслив міністр.

На його переконання, дуже важливим є питання “про покарання і контроль за незаконне розорювання природоохоронних територій, відновлення лісосмуг”, а також група питань щодо “консервації земель з метою залісення, залуження і ревіталізації”.

На черзі – необхідність повномасштабного перегляду механізмів реалізіації як аграрної, так і екологічної політики, вважає міністр.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

9 − 6 =