Ще у червні стало відомо, що небезпечний штам коронавірусу “Дельта” вже дістався України. Було зафіксовано перші два випадки. На щастя, поки Запорізька область, як й інші території України, перебуває у “зеленій” зоні. Ситуація із поширенням коронавірусної інфекції стабілізована та контрольована, втім ризики початку чергової хвилі захворюваності все ще досить високі. Чи вже фіксували випадки зараження новим штамом “Дельта” на Пологівщині?

У Фейсбук-спільноті КП “Пологівський Центр первинної медико-санітарної допомоги” інформують про ситуацію із кількістю нових випадків виявлення covid-19 на Пологівщині. За останні кілька тижнів спостерігається позитивна динаміка: хворобу виявляють лише 1-2 пацієнтів за кілька днів або не виявляють взагалі.

Чи вже фіксували випадки зараження новим штамом “Дельта” на Пологівщині? “Пологівські вісті” переадресували питання епідеміологині Тетяні Одинець. За інформацією лікарки, поки про штам «Дельта» інформації не було. Для його визначення  наразі немає  лабораторних можливостей в області, де досліджуються всі зразки ПЛР-тестів. Все ж, наразі не спостерігається інша динаміка протікання захворюваності серед ковід-позитивних пацієнтів. На щастя, й статистика з кількістю хворих досить низька. Однак, епідеміолог підкреслила, що розслаблятися не можна. Не варто забувати про засоби індивідуального захисту. Чергова хвиля захворюваності на Пологівщині прогнозовано може стартувати у вересні, коли розпочнеться сезон гострих респіраторних захворювань, а люди будуть частіше контактувати у закритих приміщеннях. Штам вірусу “Дельта” може потрапити на Пологівщину, емігрувавши з країн, де наразі зафіксовані спалахи захворювання, через індійський штам.

Поки виявити “Дельту” в Україні можуть лише чотири лабораторії. МОЗ працює над тим, щоб наростити потужності й має намір впровадити методи, які б дозволяли на рівні областей визначати штами коронавірусу. Про це розповів головний санлікар Ігор Кузін в ефірі “Сніданку з 1+1”. За оцінками медиків, штам «Дельта» вдвічі підвищує ризики госпіталізації і в півтора раза частіше призводить до реанімації хворих. Захиститися від нього можна лише завдяки вакцинації.

Катерина ПЕТРЕНКО.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

4 × 4 =