Треба поговорити: як пологівці практикують англійську з людьми з різних куточків світу

0
640

Ось вчиш мову роками, а говорити не можеш. Знаєш граматику, часи, орієнтуєшся в артиклях. А коли справа доходить до живої розмови… в голові хаос і крізь «е-е-е-е» насилу просочуються фрази англійською. Знайомо? На жаль, для більшості з нас вивчення англійської мови закінчується за порогом школи.

Деякі згадують ази англійської мови у подорожах і ламаною українсько-вигадано-англійською намагаються сформувати речення. Звичайно ж, у таких випадках не обходиться й без жестової мови.

А є такі люди, які не зупинилися на вивченні мови  ні в школі, ні в університеті, а практикують мову за власним бажанням у вільний час.

З такими пологівчанками, які спілкуються з усім світом англійською мовою, ми познайомились самі та знайомимо вас.

Щодня спілкуюся англійською з друзями з-за кордону

  • – Англійська мова мені подобалася ще зі шкільних років. Навіть після 8 класу пробувала свої сили та хотіла вступати до педагогічного вузу. Але так сталося, що я не вступила та пішла навчатися до школи далі. За цей час й думки змінилися. Мені ще дуже подобалася стоматологія. Ніколи у мене не було страху перед візитом до лікаря і я завжди із захватом спостерігала за їхньою роботою, тому й обрала цей напрямок роботи. Під час навчання, звичайно, трішки англійський почав забуватися, адже його я не практикувала, й для навчання потрібна була латинь, – розповідає Мар’яна Гайдук. – Потім я зрозуміла, що хочу вивчати англійську мову. Почала досліджувати цю тему, знайшла спеціалізовані телеграм-канали, почала практикувати розмовний стиль. Звичайно, не все відразу виходило. Я неодноразово записувала аудіо повідомлення, прослуховувала їх та видаляла, коли мені не подобався результат. Для того, аби записати аудіо, я ще й проводила колосальну роботу з програмами онлайн перекладачів. І через деякий час результат став помітним, словниковий запас поступово збільшувався. Я все глибше занурювалася у цю тему, – згадує жінка. ­ –  Минулого року мені запропонували на спеціалізованому акаунті вести прямі ефіри з вчителями англійської. Для мене це був новий досвід, я дуже хотіла цього, але й хвилювалася.  Аби провести ефір, мені потрібно було знайти викладача, домовитися з ним і запросити поспілкуватися у прямому ефірі. На таких ефірах збиралися люди з усього світу, які  хотіли вивчити англійську мову. У ході спілкування викладачі розповідали,  як це зробити, з чого почати.  Я ставила питання викладачам, вони – відповідали, так ми й вибудовували діалог. Звичайно, не все спочатку було ідеально. Хвилювання брало верх, адже за мною спостерігала велика кількість людей. Але з кожним ефіром я відчувала себе впевненішою і  вже насолоджувалася спілкуванням з  людьми, які також обожнюють англійську мову. Постійна практика мови – це хобі, яке дарує мені тільки позитивні емоції, – посміхаючись говорить Мар’яна.

Зараз за особистою сторінкою жінки  у Інстаграмі  @maryanna_dental спостерігає понад 22 тисячі підписників. Мар’яна наважилася на експеримент і сторінку веде двома мовами, аби зручно було людям, які читають дописи жінки з України, Ірану, Індії, Єгипту, Пакистану, ОАЄ, Бразилії, Австралії та Америки.

– Я надихаюся, коли спілкуюся англійською. Зараз я виходжу у прямі ефіри до своїх друзів досить часто, ми обговорюємо різні теми. Після таких онлайн зустрічей у мене ніби виростають крила, це хобі, без якого я вже не уявляю свого життя, – констатує Мар’яна Гайдук.

Знайшла подругу зі Стамбулу

  • – Коли народилася донечка, я з головою пірнула у материнство, а потім, як маленька почала підростати, зрозуміла, що варто у декреті декілька годин на день приділяти й саморозвитку. Почала шукати різні варіанти, аби не втратити свої професійні навички, адже за освітою я викладач англійської мови. В Інстаграмі  натрапила на пологівчанку Мар’яну Гайдук. В прямих ефірах вона вела свої розмовні групи з учасниками з різних країн. Мені це стало надзвичайно цікаво. Я почала слідкувати за її розмовними клубами, а паралельно почала шукати свій спосіб вдосконалити англійську. Шукала у спеціалізованих пабліках у соціальних мережах, в яких люди з різних куточків світу шукають собі друзів по листуванню та для практики англійської мови, – розповідає Тетяна Безверха. – Аби стати учасником такого клубу необхідно заповнити анкету на самому початку, де варто вказати з якої ти країни та  рівень володіння англійською мовою. Після цього починають писати люди з різних країн і пропонують тобі спілкуватися. Так я познайомилася з дівчиною з Туреччини,  яку звати Хілал. У ході спілкування ми знайшли багато чого спільного. У нас з нею день народження в один день й імена чоловіків співзвучні, й під час розмови багато дрібниць відкривається, на які ми дивимося однаково, – ділиться дівчина. – Ми з нею обговорюємо й щоденні справи, побут, свята, підготовку до свят. Все як з подругою. Починаємо розмову із загальної інформації, а потім поступово розкриваємо певну тему. З Хілал ми спілкуємося й смс-повідомленнями у менеджерах, і телефонуємо одна одній по відеозв’язку . У ході такого спілкування я багато нового відкрила для себе про мусульманські країни, – розповідає Тетяна.

Окрім спілкування з дівчиною зі Стамбулу, Тетяна ще знайшла цікаву можливість попрактикуватися у англійській мові на платформі Speakingclub.com

Вона працює наступним чином: на певний час створюється конференція у зумі. Задається одна тема, і дають усім учасникам переглянути коротеньке відео. Після цього надається чотири списки питань для обговорення й створюються кімнати, де ти з рандомним учасником обговорюєш це відео. На спілкування дається 15 хвилин.

 – В таких кімнатах я спілкувалася не тільки з носіями мови. А ще там багато й українців, білорусів, казахів. З ними ми також спілкуємося виключно англійською. Але часто буває так, що відходимо від теми і просто дізнаємося одне про одного, обговорюємо теми, які хвилюють усіх, – ділиться Тетяна Безверха.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

four × four =