Восени асфальт поклали, влітку – зрізали. Таку картину спостерігають жителі Поліг вже кілька днів і не знаходять пояснення: навіщо одну й ту саму ділянку дороги ремонтуватимуть двічі на рік в той час, як на інших ділянках дорожні ями по коліна?

Мова про ділянку дороги Т-0401 Дніпро-Мелітополь, протяжністю 2,7 км. Якщо точніше, це ділянка від залізничного переїзду до дорожньої кільцевої розв’язки у Токмацькому напрямку. Ще восени там поклали новеньке асфальтне покриття після того, як завершився ремонт Маріупольської траси, що проходить поряд. Не минуло і року, а асфальт на дорозі почали зрізати. Пологівці, які стали свідками робіт, почали коментувати ситуацію у соцмережах, знімати відео та ставити питання: навіщо одну й ту саму ділянку дороги ремонтують вдруге?

– Наразі роботи виконує ТОВ “Альтком”. Саме вона визначена підрядником та виконуватиме ремонт ділянки протяжністю 44 км траси Т0401 Дніпро-Мелітополь, що з’єднує місто Пологи та місто Токмак. Наявний асфальт на ділянці 2,7 км зрізають, бо його стан не відповідає державним нормам і стандартам якості. “Шар асфальту надто тонкий, місцями є колійність та тріщини”, – коментує Артем Нікітенко, інженер техвідділу ТОВ “Альтком”.

У дорожній компанії також пояснюють які саме ділянки дороги, включені до проєкту будівництва автошляху протяжністю 44 км від Поліг до Токмака, визначено не ни-
ми, а замовником робіт – Службою автомобільних доріг України. Власне, ремонт, що виконаний на ділянці 2,7 кілометра, відбувався не співробітниками “Альткому” та не за ініціативи Служби. Її представники журналістам телекомпанії “ТВ-5” ситуацію пояснюють так:

– Для того, щоб забезпечити комфортний проїзд від Запоріжжя до Гуляйполя, бо більшість зараз почали їздити саме через Пологи до Запоріжжя, було керів-
ництвом ухвалено рішення коштом експлуатації влаштувати там тонкошарове покриття. Роботи капітального характеру були б набагато дорожчі,– прокоментував телевізійникам Сергій Діденко, начальник відділу якості, технічного контролю та нових технологій Управління Служби автомобільних доріг у Запорізькій області.

Скільки ж саме тисяч, мільйонів гривень витратили на тонкий шар асфальтного покриття? У Службі цифру не назвали, посилаючись на необхідність додаткових уточнень в інших відділах, і додали: на той момент не мали впевненості, що в Укравтодорі позитивно ухвалять рішення про ремонт дороги від Поліг до Токмака, зокрема й цієї ділянки, у 2021 році.

– Наші пропозиції затвердили, та в кінці року ми замовили проєкт, зокрема й на цю ділянку. Так, цей шматок дороги зараз виглядає нормально, але він слугуватиме ще буквально рік. На експлуатаційне утримання доріг та на ремонтні роботи з експлуатації гарантійного строку немає взагалі, – додали у Службі.

Асфальт, що наразі зрізають з дороги, згодом вкладуть на обочини. Зі свого боку, підрядна організація “Альтком” обіцяє якісне виконання дорожніх робіт з гарантією на 3 роки на покриття та на 5 років на основу дороги.

Ремонт буде виконано в рамках “Великого будівництва”. Загальна протяжність – 44 км. Основні роботи, які будуть виконані: фрезерування старого покриття, влаштування основи із суміші, обробленої цементом – 18 см товщина, вирівнювальний
шар з крупнозернистого асфальтобетону – 12 см в середньому і
верхній шар із щебенево-мастикового асфальтобетону – 5 см. Також буде виконано ремонт штучних споруд: труби водовідвідні, мости, укріплення узбіч, нанесення розмітки, встановлення дорожніх знаків. До кінця року роботи заплановано виконати, такі умови замовника, – коментують в “Альткомі”.
За місяць обіцяють виконати роботи зі зрізання старого покриття. Загалом, “Велике будівництво”, а саме: ремонт 44 км дороги від Поліг до Токмака обійдеться у величезну суму коштів – 1 мільярд 130 мільйонів гривень.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

17 − 11 =