На нашу редакційну пошту надійшов лист від стурбованої читачки, в якому жінка переймається відсутністю обстеження за допомогою комп’ютерної томографії  в Пологівській БЛІЛ. 

Ось що пише пологівчанка:

“У Пологах є проблема, через яку лікарі виявляються безсилими – це відсутність томографа в лікарні.

Від чого вмирають пологівці?

Перше місце за смертністю в Україні займають хвороби серцево судинної системи, а саме – інсульти і інфаркти. Це означає, що більше половини людей, які нас оточують, помруть саме від цього.

Інсульт – це закупорка судин головного мозку тромбом (ішемічний інсульт) або розрив судин головного мозку (геморагічний інсульт).

Важливо! При інсульті в першу чергу робиться МРТ, щоб визначити тип інсульту (ішемічний або геморагічний) для визначення подальшого лікування.

Але в Пологівської лікарні лікарі не можуть надати першу допомогу при інсульті через відсутність томографу.

Адже від виявлення інсульту до надання медичної допомоги не повинно пройти більше 2-3 годин. Якщо не вкластись в цей час, то людина в кращому випадку або стає інвалідом (параліч кінцівок, погіршення пам’яті та ін.), або, в гіршому випадку, може навіть і померти.

Що робити в такій ситуації?
Найближчий томограф знаходиться у Токмаку. І щоб туди дістатися потрібно витратити півтори години, враховуючи стан доріг.
Благо, що на Запоріжжя нову трасу відремрнтували, але ж це не вихід із ситуації!
А як бути літній людині? Ці люди знаходяться в підвищеній зоні ризику! Знайти транспорт, домовитися, заплатити. Для них це непід’ємний тягар, особливо якщо не залишилося нікого з близьких.У кожній 2-й родині є родич, у якого траплявся інсульт. Історія, коли Пологівські лікарі виявляються безсилими перед людиною ураженою інсультом – повторюється час від часу протягом довгих років.

Місту Токамаку подарував томограф місцевий бізнесмен близько 5 років тому. Він зробив добру справу для своїх жителів. Ця людина подарувала комусь шанс ще пожити на цій землі, шанс бачити своїх родичів, шанс спілкуватися з друзями і просто жити і дихати повітрям.

З вірою і надією ми, прості люди, також чекаємо, що незабаром і в Пологах запрацює кабінет з томографом, де люди будуть отримувати в найближчі сроки без зайвих клопіт невідкладну допомогу”.

Іона, м. Пологи.
На щастя, як ми вже писали раніше, томограф у Пологівській БЛІЛ вже є, але не працює. Чому? На це питання відповів головний лікар Роман Васильович Кравченко:
– Наразі ми в процесі оформлення ліцензії на використання томографа. Затримка виникла через новий цифровий рентген-апарат, який вже встановили в лікарні в минулі вихідні. Тепер в черговий раз ми замовили на цей рентген дозиметрію, далі робимо вихід із трубки на рентген і на томограф. Потім отримуємо санітарний паспорт, а вже тоді подаємо заявку на отримання ліцензії на використання. 
Лікар променевої діагностики, який працюватиме з цими апаратами, вже є. Вона пройшла відповідні курси й готова приступати до роботи. Також, з часом, можливо з’явиться ще один рентгенолог, та наразі вона в декретній відпустці. Також можлива співпраця з гуляйпільським рентгенологом. Тобто варіанти є, але поки що говорити конкретно немає сенсу, доки апарати не приведені в дію.
Більш досвідчених рентгенологів знайти важко, бо всі вони працюють в приватних лікарнях, там більш гідна зарплата. Через це держзаклади залишаються без досвідчених спеціалістів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

5 × 3 =