У ботанічному заказнику місцевого значення, неподалік села Новофедорівка, пологівці на травневих святах милувалися цвітом тюльпанів Шренка.

– Заповідник у селі Новофедорівка. Унікальне місце, де росте тюльпан Шренка (степовий тюльпан), занесений до Червоної книги. Батьки привчили з дитинства мене любити це місто. Тепер туди я вожу свого сина. З заповідника ми виходимо без букетів, приїжджаємо просто помилуватися, бо тюльпанчиків залишилося дуже мало, — пише на своїй фейсбук-сторінці Юлія Таран.

Тюльпа́н Шре́нка (Tulipa schrenkii) — вид багаторічних рослин родини лілійних. Занесений до Червоної книги України. Один із найстаріших культурних тюльпанів, на основі якого виведено багато сортів. Українські популяції потерпають від збирання квітів для букетів, викопування цибулин, надмірного випасання худоби, розорювання степів. Як вид, що знаходиться на північно-західній межі ареалу, тюльпан Шренка охороняється в заповідниках «Асканія-Нова»ЛуганськомуУкраїнському степовомуКарадазькомуЧорноморському, а також в Азово-Сиваському національному парку.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

2 × one =