Новина про призупинення роботи та можливу ліквідацію пологового відділення у Пологівській БЛІЛ стала приголомшливою і для медперсоналу, і для породіль, які найближчим часом планували народити в місцевому опорному медзакладі. Шокуюча новина не тільки для пологівчанок. Останні кілька років до Поліг народжувати направляли й жінок з сусіднього міста Гуляйполе, селища Більмак та Розівка. На цих територіях пологові відділення розформовані з різних причин кілька років тому. Наразі загроза ліквідації повисла й над  Пологівською лікарнею. Причина – брак професійних кадрів. Чи означає це кінець?

Відтік кадрів з Поліг

Заяви про звільнення, на стіл головному лікарю, днями, поклав  завідувач акушерсько-гінекологічного відділення Пологівської БЛІЛ Микола Сиваш. Слідом, про звільнення повідомила лікар-гінеколог. Невдовзі звільнитися та вийти на пенсію бажає ще одна провідний акушер-гінеколог відділення. Такі кадрові втрати одразу відрізали можливість приймати пологи у місцевій лікарні, проводити операції. Наразі породіль направляють до інших лікарень медичного округу, де пологові відділення функціонують. Такими містами є Токмак та Оріхів. Частина їде народжувати у Запоріжжя.  Їхати  в сусідні міста  майбутнім мамам, з різних куточків новоутвореного Пологівського району, доведеться  від 50 до 100 і більше кілометрів.

Про незручність ситуації годі й говорити, адже не всі родини мають можливість народжувати не за місцем проживання. Більшість не мають коштів на пологи у місті Запоріжжі, якими б «безкоштовними» вони не були.

Чи закрили остаточно?

Чи є закриття Пологівського гінекологічно-акушерського відділення тимчасовим, чи шансів на відновлення його роботи не залишається зовсім? Офіційного рішення про закриття відділення поки немає.

Відповідь на це питання шукали на спільній нараді керівників міста, району та адміністрації лікарні. Зі слів головного лікаря Пологівської БЛІЛ Романа Кравченка, ситуація з відділенням дійсно критична.

Переговори про зайняття посади завідувача, з наявними профільними гінекологами у лікарні, не дали результату. Не дало результату  й спілкування з медичними фахівцями  сусідніх територій, які мають потрібний досвід для роботи. Колишні акушери-гінекологи з Гуляйполя та Більмака вже пенсійного віку і не наважуються погодитися на складну й відповідальну роботу в Пологах.  Народження дитини – завжди непередбачуваний процес, що часто протікає з ускладненнями. Завідувач відділення повинен бути готовий, у разі необхідності, працювати цілодобово, мати близький доступ до медзакладу.

Існувати пологове відділення без завідувача та достатньої кількості лікарів-акушерів надалі не зможе. Керівники міста та району висловили надію, що завідувач все ж знайдеться і навіть обговорювали готовність допомогти з житлом для нетутешніх спеціалістів. Та чи приїдуть вони у Пологи? Питання наразі відкрите. Пологи трублять про необхідність лікарів!

Повідомлено про проблему Пологівщини  й обласний Департамент охорони здоров’я, але там нічим особливо зарадити не можуть. Проблема з кадрами на сьогодні величезна по всій області та країні.

Чи є час?

Для пошуку необхідних кадрів є лише два місяці. Якщо за цей час проблема не рушить з мертвої точки, закриття пологового відділення в Пологівській БЛІЛ неминуче. Це потягне за собою й болюче звільнення медперсоналу. Майже 40 пологівців у кроці від того, щоб в одну мить, залишитися без роботи. Працівників пологового мають повідомити про можливе скорочення через ліквідацію відділення.  Для самих  працівників новина була несподіванкою та шоком.

Ситуація чітко демонструє сценарій “кадри вирішують все”. Прикро, але правдиво для українських реалій. Працю лікарів в нашій країні не оцінюють на належному рівні, а рівень народжуваності у районних лікарнях настільки низький, що виставлені Національною службою здоров’я норми стають захмарними показниками для акушерських відділень.

На жаль, Пологівська лікарня може поповнити  список “померлих” акушерських відділень, а породіллі, які завчасно не обрали пологовий для народження чи зіткнулися з передчасними пологами, будуть поповнювати списки “народила у кареті швидкої” чи  ще гірше “не встигли доставити до медзакладу”.

З’явилась інформація, що проблемне питання невдовзі планують обговорити на пресконференції, у стінах міської ради. Можливо там чиновники поділяться новою інформацією та дадуть свої офіційні думки й коментарі з цього приводу. Далі буде.

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

19 − seven =