Голова експертно-аналітичної ради Українського аналітичного центру Борис Кушнірук зазначає, що до кінця весни долар коливатиметься між 27 та 28 гривнями, а до осені ми спостерігатимемо стабілізацію курсу, повідомляє Слово і діло.

«Якщо дивитися на ситуацію на міжбанку, то гривня почала зміцнюватися. На поведінку долара впливає ціла сукупність чинників, від сезонних коливань і до співпраці з МВФ, однак ми бачимо, що у перспективі приплив валюти в країну буде більшим, аніж відтік з неї», ‒ зазначив Кушнірук.

За словами експерта, важливо, аби Нацбанк не дозволив гривні занадто зміцнитись, бо це погано насамперед для національних товаровиробників.

Аналітик пояснює, що з березня до початку квітня зростання долара є традиційним явищем, оскільки дочірні компанії закордонних підприємств саме у цей період виплачують їм дивіденди. Також не варто забувати, що уряду необхідно платити за облігаціями.

«Є частина облігацій, які перебувають в руках нерезидентів і якщо вони захочуть вийти з українського ринку, то купуватимуть для цього валюту, що створить додатковий тиск на неї. А може бути і зворотна ситуація, бо аналітика показує, що зараз вигідно купувати облігації. В такому разі ми будемо спостерігати значне, але не тривале зміцнення гривні», ‒ зазначив Кушнірук.

Крім того, свою роль у курсі валют відіграв карантин:

  • по-перше, значно зменшилась кількість українців, які поїхали на сезонну роботу за кордон, що зупинило притік грошей в країну;
  • по-друге, українці не поїхали відпочивати в інші країни і це уже зупинило відтік грошей.

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

13 + 2 =