ЯКІ БЕЗОПЛАТНІ ПОСЛУГИ ВКЛЮЧАТИМЕ СТАЦІОНАРНА ДОПОМОГА З 1 КВІТНЯ 2021 РОКУ

0
552

Стаціонарна медична допомога – це та, яку пацієнт отримує у стаціонарних умовах медичного закладу. Це може бути як медична допомога без хірургічних втручань, так і хірургічні операції.

Якщо пацієнт не потребує оперативних втручань, допомога йому надається в межах пакету «Стаціонарна допомога дорослим і дітям без проведення хірургічних операцій».

Більшість госпіталізацій відбувається саме за цим пакетом і їх ще називають терапевтичними госпіталізаціями. У межах Програми медичних гарантій пацієнт має право також на безоплатні хірургічні операції. Їх проводять заклади, які мають договір з НСЗУ на «Хірургічні операції у стаціонарних умовах».

Допомогу у стаціонарі медзакладу отримують пацієнти і в межах інших пакетів медичних послуг, які стосуються конкретних захворювань – наприклад, лікування туберкульозу чи психіатрична допомога. Проте у цьому роз’ясненні зупинимося саме на перших двох пакетах послуг – стаціонарна допомога з проведенням хірургічних операцій та без них.

Які безоплатні послуги включатиме стаціонарна допомога з 1 квітня 2021 року, якщо пацієнт не потребує хірургічних втручань?

Госпіталізація в межах пакету стаціонарної допомоги без хірургічних втручань включає: профілактику, діагностику, лікування (в тому числі медикаментозне), медичну допомогу вагітним з ускладненим перебігом вагітності та медичну реабілітацію в гострому періоді. В межах пакету пацієнт має право на такі безоплатні послуги: – первинний огляд; – необхідні лабораторні дослідження, такі як розгорнутий клінічний та біохімічний аналіз крові; ревматологічні та гострофазові показники, аналіз сечі та інші лабораторні дослідження відповідно до потреб пацієнтів; – необхідні інструментальні обстеження, такі як ендоскопічні, ультразвукові рентгенологічні дослідження, МРТ та інші, які потребує пацієнт; – знеболення на всіх етапах діагностики та лікування; – медикаментозна терапія; – цілодобовий лікарський та медсестринський догляд; – ліки з Національного переліку основних лікарських засобів; – харчування в стаціонарі.

Окрім ліків з Нацпереліку, пацієнту надаються безоплатно ліки, які заклад отримує через централізовані держзакупівлі. Ці ліки не включені до тарифу. Пацієнт може дізнатися, чи має лікарня ці ліки безпосередньо в медичному закладі на інформаційній дошці, на офіційному сайті закладу чи на сайті органу місцевої влади.

Які безоплатні послуги включатиме стаціонарна допомога з 1 квітня 2021 року, якщо пацієнту потрібна операція?

Якщо пацієнту призначено планову або ургентну операцію, у Програмі медичних гарантій передбачений пакет «Хірургічні операції дорослим і дітям у стаціонарних умовах». Не потрібно купувати в аптеці бинти, вату, нитки, готуючись до операції, чи платити хірургу, анестезіологу або медсестрі «в кишеню» – за все це лікарні отримують кошти за договором з НСЗУ. До безоплатних медичних послуг за цим пакетом входить увесь перелік з пакету «Терапевтичні госпіталізації» та додатково: – проведення хірургічної операції з забезпеченням анестезії; – післяопераційний моніторинг пацієнта, знеболення та подальша медикаментозна терапія. Чи потрібно пацієнту платити за анестезію? Забезпечення анестезією та анестезіологічний моніторинг під час проведення хірургічних операцій та обстежень входить у перелік безоплатних послуг. Пацієнт купувати препарати для анестезії не повинен. Як пацієнту отримати безоплатну стаціонарну допомогу? Пацієнт може отримати безоплатно послуги за пакетами стаціонарної допомоги у кількох випадках: – якщо є направлення сімейного або лікуючого лікаря; – якщо пацієнта доставляє до лікарні бригада екстреної медичної допомоги; – за направленням з іншого клінічного підрозділу або закладу в разі, якщо людина вже лікується у стаціонарі; – а також за самозверненням у невідкладному стані. Повний обсяг послуг, які може отримати пацієнт, можна знайти на сайті НСЗУ у розділі «Вимоги ПМГ 2021» https://nszu.gov.ua/vimogi-pmg-2021. Вони зафіксовані у файлі «Специфікації» до кожного із пакетів медичних послуг. Щоб дізнатися, який заклад надає стаціонарну допомогу за договором з НСЗУ, радимо скористатися інтерактивними дешбордами на  сайті https://nszu.gov.ua/e-data/dashboard/pmg-contracts. Або телефонувати за коротким номером 16-77.

За інформацією Національної служби здоров’я України (НСЗУ)

Джерело: Лубенщина

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

fifteen − six =