Як та коли закінчиться навчальний рік для пологівських школярів?

0
1396

На сайті Пологівської міськради опублікували інформацію про організоване завершення 2020/2021 навчального року.

Текст публікації наводимо нижче:

Керуючись листом Міністерства освіти і науки України від 27.04.2021 №1/9-218 «Про організоване завершення 2020/2021 навчального року та реалізацію Закону України «Про внесення змін до Розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» (щодо окремих питань завершення 2020/2021 навчального року)», відповідно до частини третьої та четвертої статті 10 Закону України «Про повну загальну середню освіту» освітній процес у закладах загальної середньої освіти організовується у межах навчального року, що закінчується не пізніше 1 липня, при цьому структура та тривалість навчального року, навчального тижня, навчального дня, занять, відпочинку між ними, форми організації освітнього процесу визначаються педагогічною радою закладу освіти у межах часу, передбаченого освітньою програмою, відповідно до обсягу навчального навантаження, встановленого відповідним навчальним планом, та з урахуванням вікових особливостей, фізичного, психічного та інтелектуального розвитку дітей.

У межах академічної автономії питання організації виконання освітньої програми, навчального плану та освітнього процесу є внутрішніми питаннями кожного закладу загальної середньої освіти, його педагогічної ради та завданням педагогічних працівників.

З метою організованого завершення навчального року, організації харчування та підвезення здобувачів освіти відділ освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Пологівської міської ради рекомендує завершити освітній процес у закладах загальної середньої освіти 28 травня 2021 року. Питання проведення свята Останнього дзвоника (31.05.2021), урочистостей з нагоди вручення документів про освіту (залежатиме від епідеміологічної ситуації на момент їх проведення (онлайн чи офлайн).

Основні завдання, які стоять перед закладом освіти в умовах запровадження посилених протиепідемічних заходів під час завершення 2020/2021 навчального року – це виконання освітніх програм, проведення річного оцінювання, переведення здобувачів освіти на наступний рік навчання, видача документів про освіту випускникам.

Привертаємо увагу до того, що наказом Міністерства освіти і науки України від 01.03.2021 №268 «Деякі питання переведення учнів на наступний рік навчання» учні 9 класів, які завершили здобуття базової середньої освіти переводяться до 10 класу цього самого закладу або, за заявою (за власною у разі досягнення повноліття, або одного з батьків чи осіб, які їх замінюють), випускаються із школи.

Під час зарахування дітей до початкової школи законодавством забороняється проведення конкурсів чи будь-яких заходів, спрямованих на перевірку знань, умінь і навичок чи інших компетентностей дитини.

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» (щодо окремих питань завершення 2020/2021 навчального року)», наказу Міністерства освіти і науки від 03.03.2021 №273 «Про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти, у 2020/2021 навчальному році» здобувачів освіти початкової, базової, старшої школи звільнено від проходження державної підсумкової атестації (далі – ДПА). Здобувачі освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти зберігають за собою право пройти ДПА за власним бажанням. Здобувачі освіти, які мають намір вступати до вищих навчальних закладів мають обов’язково пройти зовнішнє незалежне оцінювання.

Здобувачі освіти, які претендують на нагородження Золотою або Срібною медалями та звільнені від проходження ДПА Законом, мають право на отримання таких медалей без проходження ДПА.

Здобувачам освіти свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти мають бути видані не раніше дати видачі відповідного свідоцтва, зазначеного у ньому.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

5 × two =