Частенько полюбляємо з родиною їздити за кордон. Всі свої відпустки плануємо заздалегідь  і вдома не сидимо. Зрозуміло, що ситуація з коронавірусом у світі внесла свої корективи. Але ж заразитися можна і в Пологах. До того ж у листопаді ми вже перехворіли, тому маємо ще якийсь імунітет від Covid-19. Та й не буду кривити душею, в норці сидіти ми не будемо. Перед подорожжю в Єгипет здали в Києві ПРЛ-тести, вони, слава Богу, виявилися негативними. Наступного дня вже були в іншій країні. Краса, в Україні – сніг, тут – спека, 33 градуси.

На території готелю наче й коронавірусу не існує: всі відпочиваючі без масок, персонал їх носить, але більше для порядку, на підборідді та під носом. Тому підхопити знову цю заразу можна, навіть миючи руки та дотримуючись відстані в масках.

Одинадцять днів відпочинку пролетіли, немов одна мить, перед виїздом додому дізналися з мережі Інтернет, що доведеться в Україні, на кордоні, встановити додаток «Дій вдома» або здати тест на коронавірус. Погодьтеся, сума немаленька, один тест у приватній лабораторії коштує приблизно 1100 грн за людину. Дітям до 12 років тести здавати не потрібно.

Відпочивали та поверталися додому великою компанією, нас було 9 осіб, двоє з них – діти. Хтось встановив додаток ще в Єгипті, хтось – після перетину кордону, одному з нас не вдалося встановити цей додаток, заглючив телефон, і прикордонники відпустили з миром, суворо наказавши встановити «Дій вдома» після приїзду.

На дорогу додому нам дали добу, а потім майже щогодини почали приходити повідомлення: «Ви вже вдома? Сфотографуйтеся». Чесно, з першого дня це почало напружувати і дратувати, але нічого не вдієш, порядок є порядок. Після приїзду в Пологи сфотографувалися і підтвердили своє місце самоізоляції. Дорогі тести вирішили не здавати, оскільки все одно були у відпустці і мали змогу сидіти вдома.

Зі свого досвіду скажу, що проходити самоізоляцію не складно, досить просто та зрозуміло. З 9.00 до 21.00, у будь-який час, надходить повідомлення з проханням сфотографуватися. Надсилати заготовлене фото не можна. Потрібно виконувати вказівки: повернути голову вправо, повернути вліво, подивитися прямо та покліпати очима. Завдяки геолокації в телефоні і підтверджується місце самоізоляції. Всього потрібно сфотографуватися три рази на день, повідомлення надходять у будь який час.

У додатку «Дій вдома» ще є баги (недоробки). Наприклад, мій чоловік міг десятки разів надсилати фото, але місце перебування не підтверджувалося, хоча він був вдома.

Є 20-хвилинне вікно, протягом якого ми мали зробити фото. Кожні 3 хвилини приходить нове сповіщення. Щоб людина не пропустила, кожні 3 хвилини, тобто 5 разів за 20 хвилин, даються сповіщення. Останнє сповіщення вже вказує на те, що ви порушили умови карантину. І саме після такого сповіщення повинна виїжджати поліція та перевіряти чи ми вдома.

Ми всі живі люди, і скажу чесно,  кілька разів пропускали сповіщення, то генеральне прибирання проводили, то приймали душ, то відпочивали вдень. І кілька разів надходило сповіщення: «Ви порушили умови карантину». Поліція до нас не приїжджала. Фотографувалися пізніше, коли випадала нагода. Зробили висновок, що карантин в Україні не суворий.

До того ж дві години на день дозволялося вийти на вулицю в радіусі 2-х кілометрів від дому, чи то в аптеку, чи то в лікарню, чи за продуктами.

Часто гуляли в радіусі одного кілометра, фотографувалися будь-де, недалеко від будинку, де мешкаємо, місце самоізоляції підтверджувалося.

Мої друзі, повернувшись із-за кордону, здали тести у місцевій лікарні в сусідньому районі. ПРЛ-тести прийшли негативні, але для додатку «Дій вдома» тести зі звичайних клінік не підходять, в них немає відповідного QR-коду. Дивно, що негативні ПРЛ-тести підходять лише з комерційних клінік, тобто, щоб зняти себе з самоізоляції, людина повинна витратити більше 1 тисячі гривень, з родини – це кілька тисяч гривень. Наводить на думку, що це неспроста. І всі ці тести вже поставлені на комерційний потік. Чому тести з комунальної лікарні не підходять, а дорогі, з приватних лабораторій, спокійно підтягуються до програми «Дій вдома».

Загалом самоізоляцію ми пройшли успішно. Рівно через 14 днів додаток подякував за громадянську свідомість та відповідальність.

Але для себе висновок зробили такий: за самоізоляцією українців стежать не суворо, все, дійсно, залежить від їхньої совісті та свідомості.

Вдома сиділа Ірина ЛІСОВА.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

one × 1 =